Lietuvoje

2015.02.12 21:38

Seimas patvirtino A. Skardžiaus komisijos išvadas

BNS 2015.02.12 21:38

Seimas patvirtino laikinosios tyrimo komisijos, kuri aiškinosi buvusios Vyriausybės veiklą energetikoje, išvadas. Už tai balsavo 70 Seimo narių, prieš – 25, o susilaikė 5 parlamentarai.

Seimas patvirtino laikinosios tyrimo komisijos, kuri aiškinosi buvusios Vyriausybės veiklą energetikoje, išvadas. Už tai balsavo 70 Seimo narių, prieš – 25, o susilaikė 5 parlamentarai.

Seimas nepritarė konservatoriaus Jurgio Razmos siūlymui nepritarti išvadoms.

Komisijoje dirbęs liberalsąjūdietis Eugenijus Gentvilas teigė, kad komisija buvo „politinio revanšo įrankis“, todėl, pasak jo, komisijos išvados nėra objektyvios ir jų negalima tvirtinti.

„Galimai šita komisija buvo inicijuota kai kurių Lietuvoje veikiančių ir energetikoje interesų turinčių koncernų, kurie labai norėjo palaikyti gerus santykius su „Gazprom“ Lietuvos sąskaita. Tačiau 15-oji Vyriausybė nenusileisdavo tiems lietuviškiems koncernams ir nelaimino jų klestėjimo Lietuvos žmonių sąskaita. Tai tada kaip keršto įrankį tie lietuviškieji koncernai inicijavo tokią keršto komisiją, skirtą vidaus politinėms kovoms“, – kalbėjo E. Gentvilas, pasak kurio, komisija politikams santarvės neatnešė.  

Komisijoje taip pat dirbęs konservatorius Kęstutis Masiulis prognozavo, jog prokurorai, kuriems komisija nurodė pradėti tyrimus, atsisakys tai daryti, nes neras nusikalstamos veikos.

Laikinoji komisija siūlo suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo Klaipėdoje projektą, kai jis bus baigtas šių metų pabaigoje, audituoti Vyriausybės pasirinktiems auditoriams. Komisija atsisakė ankstesnių planų siūlyti SGD terminalo statybos aplinkybes tikrinti Viešųjų pirkimų tarnybai, Valstybės kontrolei bei prokurorams.

Komisijos išvadose pateiktų siūlymų įgyvendinimo kontrolę siūloma pavesti Seimo Ekonomikos bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetams ir Energetikos komisijai.

2013 metų birželį sudarytoje komisijoje dirbo 12 parlamentarų, iš kurių opozicijai priklauso keturi parlamentarai. Jie pateikė savo atskirąją nuomonę dėl komisijos išvadų. Į komisiją paskirtas „tvarkietis“ Ekonomikos komiteto narys Remigijus Žemaitaitis komisijos darbe nedalyvavo nuo jos veiklos pradžios ir išvadoms nepritaria.

Komisiją kurti pasiūlė valdantiesiems priklausantys darbiečiai ir „tvarkiečiai“ bei Drąsos kelio frakcijos ir Mišrios Seimo narių grupės atstovai. Tarp projektą savo parašais parėmusių parlamentarų nebuvo socialdemokratų, Lenkų rinkimų akcijos atstovų ir opozicijai priklausančių konservatorių bei liberalsąjūdiečių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.