Lietuvoje

2015.02.14 17:46

„Drąsos kelias“ nesurinko parašų EP rinkimams

BNS2015.02.14 17:46

Partija „Drąsos kelias“ nesurinko parašų Europos Parlamento rinkimams.

Partija „Drąsos kelias“ nesurinko parašų Europos Parlamento rinkimams.

Kaip BNS sakė partijos pirmininkas parlamentaras Jonas Varkala, partijai pavyko surinkti mažiau nei pusę reikalingų parašų, įvertinant tai, kad dalis surinktų paprastai dar būna pripažįstami netinkamais.

„Mažiau kaip pusę surinkom, kiek reikia, nes reikėtų 15-18 tūkst. surinkti.  Mes pasitikėjom, kad per savaitę galima surinkt, bet, manyčiau, ir įstatymas yra nelabai protingas, nes reikia asmens kortelės. Žmogus pasirašytų, bet šiandien asmens kortelės neturi, turi teises – teisės netinka“, – sakė J. Varkala.

Vyriausiosios rinkimų komisijos skelbiamais duomenimis, „Drąsos kelias“ pristatė 5 tūkst. 346 parašus.

Norėdama dalyvauti EP rinkimuose partija turi Vyriausiajai rinkimų komisijai pateikti ne mažiau kaip 10 tūkst. kandidatavimą remiančių rinkėjų parašų. Paprastai partijos pateikia daugiau, nes dalis parašų būna pripažįstami netinkamais.

J. Varkala tvirtino, jog nesėkmė renkant parašus nerodo partijos žlugimo, nes „Drąsos kelias“ nebuvo itin angažuotas EP rinkimams. „Mes nebuvom labai karšti dalyvauti rinkimuose. Mano nuomone, Europos Parlamente buvimas – labai didelė alga, bet laba maža įtaka iš mūsų į Europą. Nemanom, kad ta institucija gali mums  būt langas į Europą“, – sakė J. Varkala.

Ketvirtadienį baigiasi terminas partijoms bei rinkimų komitetui pateikti parašus dėl dalyvavimo Europos Parlamento (EP) rinkimuose.

„Parašus pateikti galima iki 17 valandos, taip numato įstatymas, tad jei partija iki to laiko parašų nepateiks, galima konstatuoti, kad rinkimuose nedalyvauja“, – BNS sakė VRK vadovas Zenonas Vaigauskas.

Kol kas parašus VRK yra pristačiusios šešios partijos: Lietuvos socialdemokratų partija (beveik 40 tūkst.), Darbo partija (per 20 tūkst.), „Tvarka ir teisingumas“ (per 23 tūkst.), Lietuvos lenkų rinkimų akcija (per 29 tūkst.) ir Rusų aljansas (per 25 tūkst.), Liberalų sąjūdis (25,2 tūkst.).

Lietuvos lenkų rinkimų akcija bei Rusų aljansas yra pranešę, jog rinkimuose ketina dalyvauti koaliciniu sąrašu, bet rinkėjų parašus rinko atskirai.

Iš visų pateiktų kol kas patikrinti tik Socialdemokratų partijos parašai, jų kandidatų sąrašas registruotas rinkimuose.

Ketinimus dalyvauti EP rinkimuose yra pareiškusios 14 partijų ir B visuomeninis rinkimų komitetas.

Šie rinkimai vyks gegužės 25 dieną. Lietuva rinks vienuolika europarlamentarų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.