Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Premjeras tikisi sutarimo dėl skalūnų dujų mokesčio

BNS2015.09.08 13:45

Premjeras Algirdas Butkevičius tikisi, kad valdantieji ras bendrą sutarimą dėl skalūnų dujų mokesčių tarifų. Dėl to ketvirtadienį spręs Vyriausybės strateginis komitetas.

Premjeras Algirdas Butkevičius tikisi, kad valdantieji ras bendrą sutarimą dėl skalūnų dujų mokesčių tarifų. Dėl to ketvirtadienį spręs Vyriausybės strateginis komitetas.

„Taip, aš manau, kad pritarus šiandien strateginiame komitete, po to šitie teisės aktai keliaus į Vyriausybės posėdį ir iš Vyriausybės posėdžio į Seimą, ir aš manau, kad mes valdančiojoje daugumoje aptarsim juos ir, manau, kad bus bendras sutarimas“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė A. Butkevičius.

Anot jo, komitete siekiama sutarti dėl teisės aktų, kurie reguliuos skalūnų dujų gavybą ir apmokestinimą. Ministras pirmininkas mano, kad reikia nustatyti aiškią teisinę bazę, jei į Lietuvą siekiama pritraukti investuotojų.

„Mes šiandien turime strateginį komitetą, vis dėl to reikia galutinai sutvarkyti visą teisinę bazę, jei norim prisitraukti investuotojus ir atlikti tyrimus dėl skalūninių dujų paieškos ir taip pat nustatyti aiškią mokestinę bazę, jeigu būtų išgaunama nafta, ar skalūninės dujos, kokia tai turi būti mokestinė bazė, mokestinė sistema, ir ji neturėtų būti kaitaliojama, o turėtų būti priimti įstatymai ir investuotojams turi būti aiškūs ir suprantami, jeigu norime prisitraukti investuotojus“, – aiškino premjeras.

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis BNS yra sakęs, kad svarbu iki skelbiant naują skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos konkursą Šilutės – Tauragės plote patvirtinti naftos ir skalūnų mokesčių tarifus, kad potencialūs konkurso dalyviai žinotų, kokios mokestinės aplinkos jie gali tikėtis.

Pernai politikai svarstė skalūnų dujas apmokestinti 40 proc. baziniu mokesčiu, o toks mokestis būtų didžiausias pasaulyje.

Vienintelė skalūnų dujų konkurso dalyvė – JAV energetikos bendrovė „Chevron“ pernai spalį pasitraukė, motyvuodama nepalankia mokestine bei teisine aplinka Lietuvoje. Jos atstovai Lietuvoje nekomentuoja, ar dalyvaus naujame konkurse, kuris, anot V.Mazuronio, galėtų būti skelbiamas jau gegužę birželį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt