Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Apsisprendė dėl trijų Lietuvos ambasadų uždarymo

LRT.lt, BNS 2015.09.08 13:45

Vyriausybės kanceliarija praneša, kad uždaromos Lietuvos ambasados Bulgarijoje, Portugalijoje ir Slovėnijoje.

Vyriausybės kanceliarija trečiadienį pranešė, kad uždaromos Lietuvos ambasados Bulgarijoje, Portugalijoje ir Slovėnijoje.

Toks sprendimas priimtas Vyriausybės posėdyje atsižvelgus į politinių, ekonominių ir kultūrinių santykių su šiomis šalimis raidą bei poreikį optimizuoti Lietuvos diplomatinį atstovavimą.

Diplomatinio atstovavimo tinklo tobulinimas ir optimizavimas yra tęstinė veikla, kurią vykdo visos valstybės. Ją lemia politiniai, ekonominiai šalies interesai, atstovavimo piliečių interesams svarba ir finansinės galimybės.

Pranešime spaudai rašoma, kad uždarius ambasadas specifiniai ekonominiai, kultūriniai bei konsulinės pagalbos klausimai bus sprendžiami per Lietuvos garbės konsulinius pareigūnus šiose valstybėse.

Parama užsienio lietuvių organizacijoms, lietuvių kalbai, kultūrai ir tradicijoms puoselėti bei bendruomenėms stiprinti bus toliau tiesiogiai teikiama per Lietuvos užsienio reikalų ministeriją.

Europos Sąjungos, tarptautinio saugumo ir kiti aktualūs klausimai su šiomis valstybėmis ir toliau bus derinami per Lietuvos nuolatinę atstovybę ES, nuolatinę atstovybę prie NATO ir nuolatinę atstovybę prie Jungtinių Tautų biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje, o dvišalių santykių aktualijos bus aptariamos ministrų susitikimų tose organizacijose metu.

BNS antradienį skelbė, kad, anot premjero Algirdo Butkevičiaus, uždariusi šias ambasadas, Lietuva atidarys diplomatines atstovybes Pietų Afrikos Respublikoje, Brazilijoje ir Australijoje.

Išlaikyti Lietuvos ambasadą Bulgarijoje kasmet kainuoja 855 tūkst. litų, Portugalijoje – 478 tūkst. litų, Slovėnijoje – 673 tūkst. litų.