Lietuvoje

2014.04.09 13:29

DAROM akcijoje dalyvaus 90 proc. Lietuvos savivaldybių

LRT.lt2014.04.09 13:29

Šių metų akcijoje DAROM dalyvauja daugiau nei 90 proc. visų savivaldybių.

Šių metų akcijoje DAROM dalyvauja daugiau nei 90 proc. visų savivaldybių.

Stengdamiesi išvengti nesusipratimų, kurie nuolat iškildavo paskirstant atsakomybę organizuojant akciją DAROM, organizatoriai informuoja, kad DAROM akcijoje dalyvauja tik tos savivaldybės, kurios nepaisant ankstyvo pavasario galutine švarinimosi diena renkasi balandžio 26 d. Savivaldybės, kurios organizuojasi švaros mėnesį kitu laiku, yra dar kartą kviečiamos prisijungti prie akcijos iki šios savaitės darbo pabaigos, o nusprendusios to nedaryti, bus registruojamos kaip ne‘DAROM zonomis. Anot organizatorių, taip bus išvengta daugybės nesusipratimų, kurie nuolat kildavo dėl skirtingų interpretacijų organizuojant akciją, skelbiama pranešime spaudai.

„Esame suaugę žmonės ir visi bendrai organizuojam labai didelį projektą, tai akciją DAROM. Septynerių metų patirtis parodė, kad situaciją reikia kreipti kita kryptim, mūsų partnerės savivaldybės puikiai išmano savo darbą ir čia reikalingas aktyvus dialogas, kurį pavyko šiais metais atrasti su dar didesne savivaldybių dalimi. Mes, kaip akcijos organizatoriai dirbame iš centrinio biuro ir padedame moderuoti šį didelį darinį, tai nėra lengva.  Pas mus savanoriškai dirba taip pat profesionalai, aplinkosaugos ir kitų sričių specialistai, kurie dalinasi patirtimi ir stengiasi suvaldyti vadybinius procesus. Mes šiai dienai užtikriname viešinimą ir žmonių srautą į numatytus taškus, duodame daugiau laisvės pačioms institucijoms, kurios dalyvauja procese. Akcija yra mūsų visų, tad visi, kurie nori dirbti iš centrinio biuro ir paragauti kitokios patirties – mielai kviečiam“, – teigia VšĮ „Mes Darom“ direktorė Roberta Ažukaitė.

Akcijos metu startuoja nauja iniciatyva – „Darom“ patruliai. Tai išskirtiniai akcijos dalyviai – prižiūrėtojai – kurie stebės, ar neatsiranda piktavalių, siekiančių pasinaudoti gražia piliečių iniciatyva ir patenkinti savo interesus. Įvykus pažeidimui „Darom“ patrulis turės pranešti atitinkamai institucijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt