Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Z. Balčytis oficialiai pradėjo rinkimų kampaniją

Jevgenijus Bardauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Trečiadienį Vyriausioji rinkimų komisija oficialiai paskelbs kandidatų į prezidentus sąrašą ir įteiks jiems pažymėjimus. Apie oficialią rinkimų kampaniją šiandien paskelbė socialdemokratų iškeltas kandidatas Zigmantas Balčytis.

Trečiadienį Vyriausioji rinkimų komisija oficialiai paskelbs kandidatų į prezidentus sąrašą ir įteiks jiems pažymėjimus. Apie oficialią rinkimų kampaniją šiandien paskelbė socialdemokratų iškeltas kandidatas Zigmantas Balčytis.

Politikas kaip svarbiausius tikslus įvardija šaliai strateginių energetinių projektų įgyvendinimą, skurdo mažinimą, dvigubos pilietybės įstatymo priėmimą, regioninės ir užsienio politikos stiprinimą.

„Situacija su Rusija yra tikrai sudėtinga, bet manau, kad mes turime vaidinti žymiai aktyvesnį vaidmenį kalbant apie bendrus, ateityje priimtus sprendimus nuo Europos Sąjungos. Mes turėjome gana neblogus ekonominius ryšius su Rusija ir, manau, mūsų patirtis padėtų. Aš manau, kad imčiausi žymiai aktyvesnio vaidmens sprendžiant dabar susidariusią politinę krizę“, – žadėjo rinkimų dalyvis.

Visuomenės apklausos rodo, kad rinkimuose už dabartinę šalies vadovę Dalią Grybauskaitę balsuotų beveik 40 proc. rinkėjų, antroje vietoje – Z. Balčytis, trečioje – Darbo partijos kandidatas Artūras Paulauskas.

„Manau, kad ponas Balčytis turi kompetencijų, tik jam trūksta šiek tiek charizmos arba noro parodyti, kad jis yra lyderis. Ar pateks į antrą turą, yra klausimas ir, manau, yra klausimas, ar apskritai bus antrasis turas, žiūrint į tai, kaip vyksta dabartinė rinkiminė kova“, – prognozuoja „Lietuvos žinių“ vyr. redaktorius Ramūnas Terleckas.

Sociologas, bendrovės „Vilmorus“ direktorius Vladas Gaidys viliasi, kad tiek vienas, tiek kitas kandidatas turėtų daugiau gyvybės, pasisakymų.

„Pamenu, bet tai buvo jau seniai, kad rinkimai būdavo savotiška fiesta, politinis festivalis: Iki kokių net ir absurdiškų pasireiškimų ne visai išmoningų, priekvailių dainelių, 20-ies metrų dydžio portretų. Visa tai sudarydavo specialią atmosferą“, – prisimena V. Gaidys.

Dėl prezidento posto rungsis septyni kandidatai: šalies vadovė D. Grybauskaitė, socialdemokratų atstovas Z. Balčytis, Vilniaus meras Artūras Zuokas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų keliamas Ignalinos meras Bronis Ropė, Seimo narys Naglis Puteikis, Darbo partijos deleguotas Artūras Paulauskas ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos kandidatas Valdemaras Tomševskis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt