Lietuvoje

2014.04.08 23:25

D. Grybauskaitė: nekritikavau generalinio prokuroro konkrečiai

BNS2014.04.08 23:25

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį pareiškė, kad jos nepasitenkinimas prokuratūros sistema nereiškia kritikos generaliniam prokurorui Dariui Valiui.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį pareiškė, kad jos nepasitenkinimas prokuratūros sistema nereiškia kritikos generaliniam prokurorui Dariui Valiui.

„Aš nekritikavau generalinio prokuroro konkrečiai. Kalbėjau apie problemas, kurios yra tiek VSD, tiek prokuratūros sistemoje“, – žurnalistams antradienį sakė prezidentė, paklausta apie metiniame pranešime išsakytus priekaištus ir pasitikėjimą generaliniu prokuroru.

Kovo pabaigoje metiniame pranešime prezidentė teigė, kad šalies prokuratūrose vėluoja modernizacija, „tebeklesti vyresniųjų prokurorų valdžia, į sistemą neateina naujų žmonių, nesikeičia požiūris į žmogaus teises, (...) vis dar populiarus sovietinis baudžiamasis persekiojimas“.

Antradienį kalbėdama Marijampolėje D. Grybauskaitė sakė, kad reforma pradėta, bet permainos yra nepakankamos.

„Rotacija tik dabar pradėta. Matome didžiulę rezistenciją iš vidaus, nenorą keistis ir tobulėti, į tai reikės ir toliau kreipti didesnį dėmesį“, – sakė D. Grybauskaitė. Jos komentarus perdavė prezidentės spaudos tarnyba.

Prezidentė tuometinį Akmenės rajono prokuratūros vadovą D. Valį penkerių metų kadencijai generaliniu prokuroru paskyrė 2010 metų birželio mėnesį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.