Lietuvoje

2015.02.14 17:26

ES pirmininkų konferencijoje P. Westerbergas: Ukrainai vis dar atvertos bendrijos durys

LRT.lt 2015.02.14 17:26

Paskutiniajame – ketvirtajame – Seime vykstančios Europos Sąjungos (ES) parlamentų pirmininkų konferencijos posėdyje diskutuota apie Tarpparlamentinį bendradarbiavimą laisvės, saugumo ir teisingumo srityje.

Paskutiniajame – ketvirtajame – Seime vykstančios Europos Sąjungos (ES) parlamentų pirmininkų konferencijos posėdyje diskutuota apie Tarpparlamentinį bendradarbiavimą laisvės, saugumo ir teisingumo srityje.

Daug dėmesio nelegalios migracijos jūra problemų sprendimui savo pranešimuose skyrė Graikijos Parlamento Pirmininkas Evangelos-Vasileios Meimarakis bei Italijos Respublikos Deputatų Rūmų Pirmininkė Laura Boldrini, skelbiama pranešime spaudai.

E. V. Meimarakis pažymėjo, kad nelegali migracija jūra sukelia sunkią humanitarinę krizę – nuskęsta nemažai perpildytų laivų, sunki našta užgula ir valstybių, į kurias patenka nelegalūs migrantai, pečius: „Tai tarsi vartai ir visi šie migrantų srautai stengiasi patekti gilyn į Europą. Ir visa tai vyksta tuo metu, kai Europa, o ypač Graikija, ir taip yra giliame nuosmukyje ir kenčia nuo aukšto nedarbo lygio. Reikia spręsti šį klausimą, kadangi migrantų srautai yra stulbinantys. Negailestingo spaudimo, tenkančio Europos rytinėms ir pietinėms sienoms, negali ignoruoti nė viena Europos šeimos narė“.

Jam pritarė ir L. Boldrini, pabrėždama būtinybę užtikrinti ir migrantų laisves bei teises: „Visi tie, kas lieka gyvi, dažnai atvyksta dirbti ir patiria išnaudojimą žemės ūkyje, statybų sektoriuje, sezoninių paslaugų srityje. Norint sustabdyti prekybą žmonėmis, būtina imtis bendrų veiksmų. Visos ES šalys narės turi sutelkti savo pastangas, nes tai yra didžiausi tarptautiniai nusikaltimai mūsų laikais. Būtina kovoti su šiais nusikaltimais ES lygiu“.

Italijos Deputatų Rūmų Pirmininkės teigimu, būtina stiprinti bendrus veiksmus paieškų ir gelbėjimo operacijų metu, užtikrinti, kad būtų įgyvendinamas negrąžinimo principas.

Lenkijos Seimo Pirmininkė Ewa Kopacz pritarė nuomonei skirti vienodą finansinę paramą šalims, susiduriančioms su nelegalia migracija, taikant principą daugiau už daugiau. Tačiau, E. Kopacz nuomone, būtina tobulinti ir legalios migracijos priemones: „Europai daugelyje sektorių reikia gerai kvalifikuotų specialistų, inovatyvių žmonių. Migracija skatinta ekonominę plėtrą, tačiau būtina remti ES šalis nares, iš kurių emigruoja itin daug žmonių“.

Lenkijos Seimo Pirmininkės taip pat kalbėjo apie tautinių mažumų teisių užtikrinimą: „Norėčiau atkreipti dėmesį į tautinių mažumų teisių įgyvendinimą – bet kokios valdžios veikla demokratinėje valstybėje tautinių mažumų atžvilgiu neturi būti diskriminacinė“.

Švedijos Karalystės Riksdago Pirmininkas Peras Westerbergas, savo pranešime daug dėmesio skyręs Rytų partnerystės šalims, pabrėžė, kad Ukrainai vis dar atvertos bendrijos durys: „Mes laikome duris praviras didesniam politiniam bendradarbiavimui, asociacijai su ES, o taip pat narystei ateityje. Tačiau labai svarbu prisiminti, kad galiausiai tik patys Ukrainos žmonės gali priimti nepriklausomus sprendimus dėl jų šalies ateities“.