Lietuvoje

2014.04.08 11:31

Teismui perduota Kraujo donorystės centro direktoriaus byla

BNS 2014.04.08 11:31

Kauno apygardos teismui perduota nagrinėti Kauno donorystės centro direktoriaus, įtariamo pasisavinus daugiau nei 40 tūkst. litų, byla.

Kauno apygardos teismui perduota nagrinėti Kauno donorystės centro direktoriaus, įtariamo pasisavinus daugiau nei 40 tūkst. litų, byla.

Kaip antradienį pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), kartu su Kauno apygardos prokuratūra atliktame tyrime nustatyta, kad 2012 metų rugpjūčio mėnesį bendrovei atstovaujantis direktorius pasirašė sutartį su joje dirbančiu apsaugos skyriaus vadovu, kad parduoda išperkamosios nuomos sutartimi naudojamus automobilius „Mercedes-Benz“ ir „Skoda Octavia“.

Už įsigytus automobilius pirkėjas iš viso sumokėjo 44 tūkstančius litų grynųjų, o bendrovės direktorius, juos parduodamas, neinformavo išperkamosios nuomos bendrovės apie tai, kad pardavė transporto priemones. Tyrėjai išsiaiškino, kad gautų pinigų bendrovės vadovas į kasą neįnešė, dokumentų, kad pardavė transporto priemones, buhalterijoje nebuvo rasta. Įtariama, kad už parduotus automobilius gautas kelias dešimtis tūkstančių litų bendrovės direktorius pasisavino.

FNTT praneša, kad Kauno apygardos valdyboje atliekami dar du ikiteisminiai tyrimai dėl Kraujo donorystės centre išaiškintų galimų finansinių nusikaltimų.

Viename jų įtariama, kad įsigyjant šaldymo įrenginį, skirtą kraujo plazmai šaldyti, ir kompiuterinę programą buvo pasisavinta 980 tūkst. litų, o kitame tyrime pareigūnai aiškinasi aplinkybes dėl dingusios 960 tūkst. litų vertės kraujo plazmos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.