Lietuvoje

2015.09.08 13:45

ES parlamentų vadovai Vilniuje tvirtins konferencijos išvadas

BNS 2015.09.08 13:45

Antradienį Vilniuje darbą baigsianti Europos Sąjungos (ES) parlamentų pirmininkų konferencija savo išvadose ketina pareikšti paramą Ukrainos suverenumui, pasmerkti Rusijos karinę intervenciją į Krymą, taip pat akcentuoti kovą su nedarbu ir palaikyti bankų sąjungos įkūrimą euro zonoje.

Antradienį Vilniuje darbą baigsianti Europos Sąjungos (ES) parlamentų pirmininkų konferencija savo išvadose ketina pareikšti paramą Ukrainos suverenumui, pasmerkti Rusijos karinę intervenciją į Krymą, taip pat akcentuoti kovą su nedarbu ir palaikyti bankų sąjungos įkūrimą euro zonoje.

Dokumente daug dėmesio skiriama tarpparlamentiniam bendradarbiavimui su Rytų partnerystės šalimis, išreiškiama parama Ukrainos suverenumui, nepriklausomybei ir teritorijos vientisumui, smerkiama Rusijos karinė intervencija į Ukrainą. Taip pat žadama pritarti neatidėliotinai finansinei paramai Ukrainai.

ES parlamentų pirmininkų konferencijos išvadų projekte pabrėžiama būtinybė stiprinti Rytų partnerystės programos strateginį pobūdį ir užtikrinti jos tęstinumą.

Taip pat projekte apžvelgiami pasiekimai praėjus penkeriems metams po Lisabonos sutarties įsigaliojimo – vienas svarbiausių jų – aktyvesnis nacionalinių parlamentų dalyvavimas ES teisėkūros procese.  

Vienas svarbių išvadų punktų – nedarbo, ypač jaunimo nedarbo problemos sprendimas. Nemažai dėmesio skiriama makroekonominio disbalanso mažinimui, siekiant užtikrinti stabilų ekonomikos augimą. Kartu išreiškiama parama bankų sąjungos kūrimui euro zonoje bei viltis, kad bendras bankų priežiūros mechanizmas pradės veikti 2014-ųjų rudenį.

Taip pat pabrėžiama Lietuvos pirmininkavimo laikotarpiu įsteigtos Tarpparlamentinės ES ekonomikos ir finansų valdysenos konferencijos svarba, numatant, kad ši konferencija gali tapti naudingu parlamentiniu forumu, sudarančiu galimybę aptarti idėjas, informaciją ir geriausios praktikos pavyzdžius ES ekonomikos ir finansų valdysenos srityje.

Tarpparlamentinio bendradarbiavimo laisvės, saugumo ir teisingumo erdvėje srityje siūloma, kad strateginės gairės laisvės, saugumo ir teisingumo erdvėje turėtų būti tikslingesnės nei tie prioritetai, kurie buvo nustatyti labai plačios apimties Stokholmo programoje. Be to, naujosios gairės turėtų būti orientuotos daugiausia į esamos politikos ir teisės aktų įgyvendinimą, stiprinimą bei supaprastinimą.

ES parlamentų pirmininkų konferencija Lietuvoje vyksta pirmą kartą. Tai paskutinis ir vienas iš didžiausių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai parlamentinio matmens renginių.

Į konferenciją atvyko beveik pusšimtis užsienio delegacijų iš ES ir Rytų partnerystės programos valstybių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.