Naujienų srautas

Lietuvoje2014.04.08 00:36

VRK tarė „ne“ referendumui dėl lito išsaugojimo ir euro įvedimo

ELTA 2014.04.08 00:36

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pirmadienį neįregistravo iniciatyvinės grupės dėl lito išsaugojimo ir euro įvedimo ir neišdavė jai parašų rinkimo lapų. 

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pirmadienį neįregistravo iniciatyvinės grupės dėl lito išsaugojimo ir euro įvedimo ir neišdavė jai parašų rinkimo lapų. 

Už tai pirmadienį balsavo 5, prieš- 5, susilaikė 4 VRK nariai. VRK pasisakė, kad siūlymas neatitinka Konstitucijos. Šis VRK sprendimas dar galės būti apskundžiamas teismui. 

Referendumo dėl lito iniciatyvinė grupė į VRK buvo pristačiusi galutinį sprendimo tekstą, kuris turėjo būti teikiamas privalomajam referendumui. Kovo 24-ąją referendumo iniciatyvinė grupė pateikė VRK prašymą įregistruoti iniciatyvą, kad prieš numatomą euro įvedimą būtų surengtas referendumas ir galutinis sprendimas dėl šio tautai ir valstybei svarbaus klausimo būtų priimtas piliečių referendume, kaip tai numato Konstitucija. 

Suderinus su Teisės departamentu prie Seimo kanceliarijos, referendumui buvo teikiamas sprendimas priimti „Lietuvos Respublikos Konstitucijos 125 straipsnio ir Lietuvos Respublikos Konstitucinio akto „Dėl Lietuvos Respublikos narystės Europos Sąjungoje“ pakeitimo įstatymą“. Įstatymo projekte nustatyta, kad Lietuvos nacionalinis piniginis vienetas yra litas ir kad nacionalinio piniginio vieneto galima atsisakyti tik privalomuoju referendumu. 

Referendumo įstatymas nustato, kad referendumo iniciatyvinei grupei pateikus galutinį sprendimo tekstą VRK ne vėliau kaip per 15 dienų privalo ją įregistruoti, pateikti jai parašų rinkimo lapus. 

Referendumui teikto įstatymo projektas numatė galimybę, kad šalia lito atsiskaitymams gali būti naudojami ir kiti piniginiai vienetai, jei tą nustato tarptautinės sutartys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi