Lietuvoje

2014.04.08 00:14

Susisprogdinti grasinusio vyro byla: suimta jauna mergina

Paulius Garkauskas, DELFI.lt2014.04.08 00:14

Kauno apylinkės teismas pirmadienį leido suimti Ž. R., kuri įtariama supirkusi kanapes iš kauniečio Sauliaus K. Pastarasis vyras savaitgalį Rokiškio r. ant kojų sukėlė visas specialiąsias tarnybas, kai grasino susisprogdinti.

Kauno apylinkės teismas pirmadienį leido suimti Ž. R., kuri įtariama supirkusi kanapes iš kauniečio Sauliaus K. Pastarasis vyras savaitgalį Rokiškio r. ant kojų sukėlė visas specialiąsias tarnybas, kai grasino susisprogdinti.

Kauno apylinkės prokuratūros prokuroras Donatas Jačiauskas teismo prašė leidimo merginą suimti vieno mėnesio laikotarpiui. Teismas prokuroro prašymą tenkino iš dalies – narkotinių medžiagų platinimu įtariama 23 metų mergina suimta 16-ai dienų.

Kaip DELFI teigė D. Jačiauskas, Ž. R. su įkalčiais buvo sulaikyta šeštadienį Kaune. Įtariama, kad moteris supirkinėjo kanapes iš Sauliaus K., kuris savaitgalį sukėlė tikrą dramą Antanašės kaime (Rokiškio r.)

Pirminiais duomenimis, po apsilankymo pas Ž. R. pareigūnai išvyko į Antanašę.

DELFI primena, kad drama Rokiškio r. esančioje Antanašėje prasidėjo šeštadienio vakarą, kai čia atvyko Kauno vyriausiojo policijos komisariato policijos pareigūnai, tiriantys narkotikų platinimo bylą. Buvo įtariama, kad į Antanašę atsikraustęs kaunietis Saulius K. (gim. 1967 m.) apleistame buvusiame valgyklos pastate augina kanapes.

Pareigūnai ketino atlikti kratą, tačiau Saulius K. pasipriešino – negyvenamose patalpose apsistatęs dujų balionais ir apsiginklavęs kovine granata vyras grasino susisprogdinti. Be to, jis turėjo ir pistoletą. Kaip vėliau paaiškėjo – dujinį.

Sekmadienio popietę „Aras“, nusprendus, kad įkalbėti nepavyks, pasirengė šturmui. Pareigūnai matė, kad Saulius K. kartais įkiša žiedą į granatą ir padeda ją. Buvo nuspręsta tokiu momentu atakuoti. Šturmas turėjo įvykti už 5-10 minučių, bet tuo metu vyriškis staiga puolė į lauką su granata rankoje.

Kauno apskrities policijos VPK viršininko pavaduotojas Darius Žukauskas akimirksniu čiupo už rankos su granata, kad Saulius K. negaletų atgniaužti pirštų (paleidus granatos plunksną sprogimas įvyksta per 3–4 sekundes). Iškart puolė ir greta buvę „Aro“ kovotojai.

Manoma, kad Saulius K. buvo nusprendęs susisprogdinti taip, kad kartu žūtų ir policininkai.

Sulaikius įtariamąjį, pareigūnai pagaliau atliko kratą pastate. Įtarimai pasitvirtino - aptikta kanapių auginimo laboratorija. Joje augo kelios dešimtys narkotinių augalų.