Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Drama Rokiškio rajone baigėsi – ginkluotas vyras sučiuptas

Sekmadienio pavakarę „Aro“ ir policijos pareigūnai nuginklavo įtariamą narkotikų prekeivį, kuris grasino susisprogdinti buvusios parduotuvės-valgyklos patalpose. Situacija buvo labai pavojinga, tačiau nuo šeštadienio vakaro Rokiškio rajone vykusi drama baigėsi be aukų ir sužeidimų.

Sekmadienio pavakarę „Aro“ ir policijos pareigūnai nuginklavo įtariamą narkotikų prekeivį, kuris grasino susisprogdinti buvusios parduotuvės-valgyklos patalpose. Situacija buvo labai pavojinga, tačiau nuo šeštadienio vakaro Rokiškio rajone vykusi drama baigėsi be aukų ir sužeidimų.

Tai įvyko apie 15 val. 10 min. Įvykio vietoje dirbanti reporterė Rasa Stundžienė pranešė, kad Kanapių auginimu įtariamas kaunietis Saulius K. buvo sulaikytas. Dramos atomazga primena veiksmo filmą. Tuo metu įtariamasis buvo pravėręs duris ir kalbėjo su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotoju Dariumi Žukausku. Rankose užsibarikadavęs vyras laikė rusišką kovinę granatą F1, kurios žiedas buvo ištrauktas. Pareigūnai jautė, kad įtariamasis yra labai pavargęs, kalba tik apie savižudybę ir gali pasielgti neprognozuojamai. Todėl derybininkai patys čiupo kaunietį Saulių K. Jis dar bandė pabėgti, tačiau šalia buvę „Aro“ kovotojai per kelias akimirkas jį nuginklavo ir paguldė ant žemės.

Šiuo metu įvykio vietoje ir pastate, kuriame buvo užsibarikadavęs kaunietis, dirba policijos ekspertai.

Sulaikytas vyras buvo nuvestas į pareigūnų mikroautobusą. Medikams apžiūrėjus sulaikytąjį Saulius K., teigiama, kad kol kas sveikatos sutrikimų nenustatyta.

Grasinti pradėjo pajutęs pavojų

Neeilinė situacija prasidėjo šeštadienio vakarą, apie 19 val. 50 min. Rokiškio rajono Antanašės kaime policijos pareigūnai turėjo leidimą atlikti kratą buvusios parduotuvės-valgyklos patalpose, kuriose šiuo metu gyvena 1965 metais gimęs kaunietis Saulius K. Įtariama, kad jis gali auginti kanapes.

Kratą turėjo atlikti Kauno miesto Žaliakalnio policijos pareigūnai. Tačiau pamatęs policininkus Saulius K. užbarikadavo negyvenamose patalpose ir pagrasino panaudoti sprogmenis, jei kas nors bandys prie jo artintis.

Policininkai situaciją įvertino rimtai. Juolab kad jis turi leidimą šaunamajam ginklui.

Buvo įvestas planas „Skydas“, į įvykio vietą atvyko gausesnes policijos pajėgos, ugniagesiai, greitosios pagalbos medikai. Taip pat buvo iškviesta Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“.

Prašė cigarečių

Derybos su užsibarikadavusiu Sauliumi K. tęsėsi per naktį.

Vyras patalpose buvo vienas. Šalia namo stovėjo jo visureigis „Subaru Forester“.

Pirminiais duomenimis, vyriškis turėjo rankinę granatą ir šaunamąjį ginklą. Jis pats sakė, kad turi ir maisto, ir vandens. „Aro“ derybininkų paprašė tik cigarečių.

Pareigūnai pastate išjungė elektrą ir išdaužė vieną iš langų.

Prekiavo narkotikais

Policija turėjo patikimų duomenų, kad vyras galėjo prekiauti narkotinėmis medžiagomis.

„Tai turėjo būti ikiteisminio tyrimo finalinis akordas“, – portalui lrytas.lt sakė Žaliakalnio policijos komisariato viršininkas Egidijus Kriaučionis.

Todėl šeštadienį po pietų daryti kratos į Rokiškį išvyko trys Kauno miesto Žaliakalnio policijos komisariato pareigūnai, vadovaujami vyriausiojo tyrėjo Stanislovo Zaikino.

Penkis kartus teistas kaunietis Saulius K. yra įtariamas kanapių auginimu. Spėjama, kad kvaišalus jis veždavo į Kauną.

Vietos gyventojai pasakojo, kad po tuo pastatu yra erdvūs rūsiai, kuriuose, matyt, ir buvo auginamos kanapės.

Su kaimynais nebendravo

Apleistos patalpos priklauso kauniečio Sauliaus K. seseriai.

Liudininkai pasakojo, kad kaunietis į Antanašės kaimą atsikraustė prieš kelerius metus. Gyveno vienas, nors kartais pas jį apsilankydavo moteris ir trys vaikai.

Jis – uždaras ir su aplinkiniais bendravo labai mažai. Apie jo veiklą kaimynai žinojo nedaug, tačiau vietos bibliotekininkai pasakojo, kad Saulius K. kartą padovanojo maišą knygų.

„Žinau tik tiek, kad jis augino sraiges ir užsiėmė automobilių remontu, tačiau su juo bendrauti man neteko“, – laikraščiui „Gimtasis Rokiškis“ pasakojo Obelių seniūnas Eugenijus Narkūnas.

„Gimtasis Rokiškis“ rašo, kad tokio didelio masto su teisėsauga susijęs įvykis šiame kaime pirmą kartą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi