Lietuvoje

2012.08.27 11:12

Susisiekimo ministras: mes jau pasiūlėme atšaukti sprendimą dėl sraigtasparnių

Erika Fuks, DELFI.lt 2012.08.27 11:12

Sprendimas dėl sraigtasparnių įsigijimo iš daugiabučių renovacijai skirtų lėšų turi būti atšauktas, mano Liberalų sąjūdžio vadovas ir susisiekimo ministras Eligijus Masiulis. Jis sako, jog Vyriausybei jau yra pasiūlyta jį atšaukti.

Sprendimas dėl sraigtasparnių įsigijimo iš daugiabučių renovacijai skirtų lėšų turi būti atšauktas, mano Liberalų sąjūdžio vadovas ir susisiekimo ministras Eligijus Masiulis. Jis sako, jog Vyriausybei jau yra pasiūlyta jį atšaukti.

„Kai šis klausimas buvo derinamas tarp ministerijų, yra Susisiekimo ministerijos raštas, kuriame mes aiškiai pasakėme, kad nesiūlome skirti iš renovacijos fondo sraigtasparnių pirkimui ir kažkaip atsitiko, kad tas klausimas buvo įtrauktas į nediskusinių klausimų sąrašą, t. y. į Vyriausybės A dalį ir tokiu būdu sprendimai buvo priimti be diskusijų“, – sako A. Masiulis.

Pasak jo, šį sprendimą jau yra pasiūlyta atšaukti, nors ieškoti lėšų sraigtasparnių įsigijimui taip pat reikia.

„Įprasta (sprendimų priėmimo - DELFI) praktika yra ta, kad bent viena ministerija išsako savo nuomonę, tada tuo klausimu yra diskutuojama Vyriausybės pasitarime ir tik suradus bendrą kompromisą, vardiklį, priimami sprendimai. Šiuo atveju taip nebuvo“, – dėsto ministras.

Krašto apsaugos ministerijai (KAM) vadovaujanti konservatorė Rasa Juknevičienė teigė, kad sprendimą iš kokių lėšų pirkti paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnius Vyriausybė priėmė vienbalsiai, o tam pritarė ir konservatorių partneris valdančiojoje koalicijoje Liberalų sąjūdis, kurio lyderis Eligijus Masiulis šį sprendimą pavadino sveiko proto trūkumu.

E. Masiulis, paklaustas, ar šį Vyriausybės sprendimą galima atšaukti, sakė: „Gyvenime, jeigu labai nori, viską gali padaryti. Tai priklauso nuo mūsų koalicijos didžiųjų partnerių apsisprendimo“.

Jis teigė, jog R. Juknevičienės poziciją supranta – ji gina savo atstovaujamą sektorių.

„Bet vėlgi reikia jausti tam tikrą visuomenės pulsą ir šiai Vyriausybei beveik nuolat buvo priekaištaujama, dėl to kad nepakankami daugiabučių renovacijos mastai ir šitame fone Vyriausybė priima sprendimą sumažinti pinigų, numatytų daugiabučių renovacijai. Noriu atkreipti dėmesį, kad šios lėšos turi būti panaudotos iki 2015 m. pabaigos, šie metai dar 2012 ir dabar jau nuspręsti, kad neišnaudosime visų pinigų daugiabučių renovacijai yra ne visai atsakinga. Bus naujos Vyriausybės, galbūt bus patobulinta pati renovacijos tvarka, kurį paspartintų renovaciją, todėl tikrai nemanau, kad yra pats protingiausias sprendimas kišti nagus prie renovacijos pinigų“, – dėsto E. Masiulis

Lietuva planuoja įsigyti vidutinės klasės sraigtasparnius, kurie turėtų būti skirti civilinių užduočių vykdymui, kad būtų panaudotos iš Europos Sąjungos fondų skirtos lėšos. Pirmasis sraigtasparnis turėtų būti pateiktas iki 2015 metų balandžio, kiti du – iki tų pačių metų rugsėjo.

Anksčiau buvo skelbiama, kad vieno sraigtasparnio įsigijimui Lietuva planuoja skirti 50 mln. litų Europos Sąjungos lėšų. Iš viso sraigtasparnių įsigijimui turėtų būti skirta 150 mln. litų ES paramos. Dalis šių pinigų turėtų būti iš 2007–2013 metų europinių lėšų, o dalis – iš 2014–2020 metų finansinės perspektyvos.

Naujus sraigtasparnius būtina įsigyti iki 2016 metų, nes tuomet baigiasi dabar naudojamų rusiškų sraigtasparnių Mi-8 tarnavimo resursas.