Lietuvoje

2014.04.04 11:17

Rusijos žurnalistė atsisakė Sausio 13-osios medalio

BNS2014.04.04 11:17

Rusijos televizijos kanalo NTV Informacijos skyriaus vyriausioji redaktorė Tatjana Mitkova atsisakė Lietuvos jai skirto Sausio 13-osios atminimo medalio.

Rusijos televizijos kanalo NTV Informacijos skyriaus vyriausioji redaktorė Tatjana Mitkova atsisakė Lietuvos jai skirto Sausio 13-osios atminimo medalio.

Kai pranešė Rusijos žiniasklaida, T. Mitkova taip esą pasielgė norėdama parodyti solidarumą su kolega Dmitrijumi Kiseliovu, kurį Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė išbraukė iš apdovanotųjų sąrašo, nes šis Rusijos pilietis yra įtrauktas į Europos Sąjungos patvirtintą asmenų sąrašą, kuriems uždrausta įvažiuoti į ES teritoriją ir kurių sąskaitos Europos bankuose įšaldytos.

Apie Lietuvos valstybinio apdovanojimo atsisakymą T. Mitkova pranešė ketvirtadienio vakarą per tiesioginę žinių laidą, prieš tai informavusi apie D. Grybauskaitės sprendimą iš apdovanotųjų sąrašo išbraukti D. Kiseliovą.

T. Mitkova teigė, kad 1991 metais per Sausio įvykius ji dirbo drauge su D. Kiselioviu, kuris dabar nubaustas „už savo poziciją Ukrainos atžvilgiu“.

„Oficialiai pareiškiu, kad atsisakau šio apdovanojimo ir prašau mane išbraukti iš apdovanotųjų sąrašo“, – sakė NTV žurnalistė.

Sausio 13-osios atminimo medaliais D. Kiseliovas ir T. Mitkova buvo apdovanoti 1994 metais tuometinio prezidento Algirdo Brazausko dekretu. Medaliai jiems skirti minint Lietuvos laisvės gynėjų dieną ir trečiąsias tragiškųjų Sausio įvykių metines už Lietuvos nepriklausomybės gynimą ir prisidėjus prie Lietuvos tarptautinio pripažinimo.

D. Kiseliovą braukti iš apdovanotųjų sąrašo dėl skleidžiamos propagandos pasiūlė Seimo vicepirmininkas liberalas Petras Auštrevičius.

Sausio 13-osios atminimo medalis – Lietuvos valstybės apdovanojimas, skiriamas Lietuvos bei užsienio valstybių piliečiams, pasižymėjusiems ginant Lietuvos laisvę ir Nepriklausomybę 1991 metų sausio-rugsėjo mėnesiais.

Pagal įstatymą, prezidentas turi teisę apdovanotą asmenį išbraukti iš apdovanotųjų sąrašo, jeigu šio veikla žemina apdovanotojo vardą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt