Lietuvoje

2014.04.04 11:07

V. Uspaskicho neliečiamybės komisija prašo daugiau laiko

ELTA2014.04.04 11:07

Laikinoji tyrimo komisija, spręsianti, ar sutikti Seimo narį Viktorą Uspaskichą patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę, prašo Seimo pratęsti jos darbą iki balandžio 18 d.

Laikinoji tyrimo komisija, spręsianti, ar sutikti Seimo narį Viktorą Uspaskichą patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę, prašo Seimo pratęsti jos darbą iki balandžio 18 d.

Tokį nutarimo projektą įregistravo komisijos pirmininkas Petras Gražulis.

Jo vadovaujama komisija iki Seimo numatyto termino – balandžio 4-osios – nespės pateikti savo išvadų.

Komisijai prireikė papildomo laiko, nes nutarta pateikti paklausimus Teisėjų tarybai, generaliniam prokurorui ir teismui. Taip pat komisija nutarė paprašyti atlikti dar vieną V. Uspaskicho išsakytų žodžių lingvistinę ekspertizę.

Po pirmojo komisijos posėdžio P. Gražulis nesiėmė atsakyti, kada komisija baigs darbą, tačiau teigė tikįs, kad tai galėtų įvykti Didįjį penktadienį. Komisijoje dirbantys opozicijos atstovai mano, kad siekiama vilkinti komisijos darbą.

To tarpu pats V. Uspaskichas mano, kad kuo daugiau bus žinoma aplinkybių, tuo geriau bus priimant sprendimą. „Ar blogai, jei jie priimant sprendimą žinotų daugiau? Aš galvoju, kad gerai.(...) Kodėl bijoti sužinoti daugiau?“ – yra sakęs V. Uspaskichas.

Balandžio 1 d. komisija išklausė V. Uspaskichą ir prokurorus.

Seimas yra pavedęs komisijai tyrimą atlikti iki balandžio 4-osios. Komisijoje dirba 12 Seimo narių: Arvydas Anušauskas, Arūnas Dudėnas, Petras Gražulis, Zbignevas Jedinskis, Sergejus Jovaiša, Algis Kašėta, Orinta Leiputė, Raimundas Markauskas, Antanas Nesteckis, Darius Ulickas, Jonas Varkala, Pranas Žeimys.

Generalinis prokuroras Darius Valys kreipėsi į Seimą, prašydamas leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį V. Uspaskichą, primena ELTA.

Ikiteisminis tyrimas dėl nepagarbos teismui pradėtas, kai pernai liepos 28 d. šis Seimo narys Vilniaus oro uoste atsakydamas į žurnalistų klausimus pasisakė apie Vilniaus apygardos teismo teisėjus, priėmusius apkaltinamąjį nuosprendį vadinamojoje Darbo partijos byloje.

Prokurorų vertinimu, ikiteisminio tyrimo medžiagoje yra surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių manyti, kad savo veiksmais V. Uspaskichas galimai parodė nepagarbą teismui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt