Lietuvoje

2014.04.03 18:18

Bręsta dar vieno privalomo egzamino įvedimas

Ieva Urbonaitė-Vainienė, DELFI.lt2014.04.03 18:18

Kaistant diskusijoms apie minimalius reikalavimus matematikai, kurie gali būti privalomi jau 2016 metais stojant į universitetus, purenama dirva dar vienam brandos egzaminui.

Kaistant diskusijoms apie minimalius reikalavimus matematikai, kurie gali būti privalomi jau 2016 metais stojant į universitetus, purenama dirva dar vienam brandos egzaminui.

„Lietuvos istorijos mokytojų asociacija iškėlė klausimą apie istorijos brandos egzamino būtinumą. Asociacijų skyriai šią mintį paskleidė visoje šalyje ir šiuo metu svarsto. Manome, kad po poros savaičių bus pateikti argumentai dėl istorijos egzamino privalomumo“, – DELFI sakė Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius.

Istorikas priminė, jog anksčiau būta ir privalomo istorijos, ir privalomo matematikos, apie kurią dabar daug diskutuojama, egzamino.

„Istorijos mokėjimas tai savo savasties supratimas. Be to, šiandien, kai vyksta masinė migracija, kyla išorinių grėsmių, tautai kaip niekad svarbu susivokti. Šiuo požiūriu, istorijos žinojimas yra esminis momentas visame ugdymo procese“, – sakė mokytojas.

Nesugeba suformuluoti nuomonės

Pasak Vilniaus licėjaus direktoriaus, deramo lygio istorijos mokymas teikia gebėjimų, kurių beveik neteikia jokia kita mokomoji disciplina: skirtingų interpretacijų matymą, gebėjimą analizuoti skirtingus tekstus, daryti išvadas ir formuotis savo nuomonę apie visuomenės reiškinius.

„Tai ypač aktualu dabartinei mūsų visuomenei, nes dalis žmonių nesugeba suformuluoti savo nuomonės, netgi nedrįsta jos turėti. O jeigu kartais tai daro, akivaizdžiai pasimato gebėjimų ir žinių trūkumas. Jeigu geriau žinotų istoriją, žmonės protingiau ir mąsliau kalbėtų“, – mano S. Jurkevičius.

Istoriko žodžiais, tai akivaizdžiai išryškino Rusijos grėsmė: „Matyti, kad tikrai labai neadekvačiai komentuojami kai kurie dalykai. Žmonės daug ko nežino“.

S. Jurkevičiaus nuomone, jaunajai kartai tikrai nepakenktų, jeigu per brandos egzaminų sesiją laikytų dar ir istorijos egzaminą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt