Naujienų srautas

Lietuvoje2014.04.03 23:13

NATO konferencijos svečiai iš Vilniaus „Spartanu“ skrido į Šiaulius

Minint Lietuvos narystės NATO dešimtmetį Vilniuje prezidentūroje dvi dienas vyks konferencija, kurios pagrindinė tema – NATO atvirų durų politika ir Aljanso ateitis.

Minint Lietuvos narystės NATO dešimtmetį Vilniuje prezidentūroje dvi dienas vyks konferencija, kurios pagrindinė tema – NATO atvirų durų politika ir Aljanso ateitis.

Vilniaus konferencijos dalyvius – Europos valstybių užsienio šalių ir gynybos ministrus, aukšto rango NATO pareigūnus Karinių oro pajėgų lėktuvas „Spartan“ nuskraidino į Šiaulius, kur apžiūrėti NATO oro policijos misiją vykdantys JAV naikintuvai F-15 ir stebėtas jų skrydis.

Susitikime, skirtame oro policijos misijos Baltijos šalyse 10-mečiui, pagerbti pirmieji NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse 2004-aisiais pradėję Belgijos KOP ir kitų trylikos NATO šalių kariai, patruliavę po belgų.

„Rusija akivaizdžiai sukėlė įtampą Europoje, kai neteisėtai aneksavo Krymą ir mobilizavo pajėgas prie Ukrainos sienų. Taip darydama Rusija pažeidė daugybę principų ir įsipareigojimų, kurie galiojo po Šaltojo karo. Ši problema labai rimta. Džiaugiuosi būdamas Šiauliuose ir galėdamas įsitikinti, kad NATO rūpinasi gynyba ir aiškiai demonstruoja įsipareigojimus sąjungininkams. Rusijos agresija nebus toleruojama“, – sakė Aleksanderis Vershbow, NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas.

Netrukus į oro policijos misiją įsijungs Italija bei Vengrija, tad Rusijai pasienyje žvanginant ginklais, pasak Aljanso vadovų, Baltijos šalys bus saugios.

„Mes visi turim kiekvieną dieną galvoti, kad užkirstume kelią, kad viskas grįžtų į diplomatinius rėmus, kad sustotų ta ginkluota eskalacija, jėgos demonstravimai pasienyje, kas yra žalinga ir pačiai Rusijai“, – sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Papildomai investuosime, kad visos sąlygos reikalingos čia esantiems naikintuvams, personalui būtų išpildytos. Šiandien taip pat turėjau progą pasikalbėti, – sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. – JAV kariai patenkinti tom sąlygom, kaip čia yra, bet tolimesnei perspektyvai reikia pabaigti degalų bazę, padaryt papildomas stogines naikintuvams. Viskas bus padaryta“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi