Lietuvoje

2015.02.14 17:32

Lenkų ir rusų koalicija surinko daugiau nei 50 tūkst. parašų

ELTA2015.02.14 17:32

Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) ir Rusų aljansas pateikė Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) rinkėjų, remiančių šių partijų dalyvavimą Europos Parlamento (EP) rinkimuose, parašus.

Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) ir Rusų aljansas pateikė Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) rinkėjų, remiančių šių partijų dalyvavimą Europos Parlamento (EP) rinkimuose, parašus.

Kaip koalicija rinkimuose dalyvausiančios politinės jėgos kartu viršijo minimalų 10 tūkst. parašų kiekį daugiau nei dvigubai.

Už LLRA dalyvavimą EP rinkimuose pasirašė 29 258 rinkėjai, iš jų 64 tai padarė elektroniniu būdu. Rusų aljansas surinko 25 851 parašus, 35 iš jų – elektroniniai.

LLRA atstovė Danuta Krasnovska teigė, jog reikiamą skaičių parašų pavyko surinkti per savaitę.

„Mes einame koalicijoje su Rusų aljansu, tačiau dėl įstatymo spragos abi partijos turėjo surinkti bent po 10 tūkst. parašų. Tai apsunkino (padėtį – ELTA), bet per savaitę suspėjome“, – sakė ji.

LLRA atstovė teigė, jog daugiausiai rinkėjų sulaukdavo „savo rajonuose“, ten, kur gyvena daugiausiai lenkų mažumos atstovų.

„Aišku, mūsų rajonuose, Vilniaus krašte, ten, kur yra mūsų visi skyriai. Rusų aljansas dar turi skyrių Klaipėdoje. Vilniaus mieste taip pat labai daug pasirašė ir greitai. Kur nėra mūsų skyrių, ten mes ir nerinkom“, – neslėpė ji.

Paklausta, kiek mandatų EP tikisi laimėti, D. Krasnovska patarė kreiptis į partijos pirmininką Valdemarą Tomaševskį.

„Čia jau reikia pirmininko klausti, klausimas ne man. Gal gausime porą (mandatų – ELTA). Iš tikrųjų nežinau, reikia pirmininko klausti“, – sakė ji.

Ji negalėjo atsakyti, kokie yra LLRA ir Rusų aljansą palaikančių rinkėjų lūkesčiai EP rinkimuose.

„Visada būna visokių nuomonių. (...) Aš asmeniškai nerinkau aprašų, tad negaliu pasakyti. (...) Bet kas pasirašė, tie palankiai žiūri į mūsų partiją, į mūsų kandidatus ir koaliciją“, – teigė ji.

VRK registruota 16 savarankiškų rinkimų į EP politinės kampanijos dalyvių: 14 partijų ir 2 visuomeniniai komitetai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.