Lietuvoje

2014.04.03 13:35

Prezidento rinkimai: A. Zuokas į rinkėjų širdis belsis per skrandį

Šarūnas Černiauskas, DELFI.lt2014.04.03 13:35

Kandidatai į prezidento postą Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) jau deklaruoja, kiek ir kokių dovanų ketina išdalinti rinkėjams. Kol kas savo deklaracijas pateikė tik du prezidento rinkimų dalyviai – socialdemokratų vėliavnešys Zigmantas Balčytis ir Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Kandidatai į prezidento postą Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) jau deklaruoja, kiek ir kokių dovanų ketina išdalinti rinkėjams. Kol kas savo deklaracijas pateikė tik du prezidento rinkimų dalyviai – socialdemokratų vėliavnešys Zigmantas Balčytis ir Vilniaus meras Artūras Zuokas.

A. Zuokas, panašu, vadovaujasi principu „į širdį – per skrandį“. Sostinės meras VRK deklaravo užsakęs net 35 tūkst. agitacinių saldainių iš bendrovės „Rūta“. Rinkėjų skrandžius pasieksiantys saldumynai A. Zuoko rinkiminę sąskaitą patuštins beveik 10,6 tūkst. Lt, vienas saldainis įvertintas 30 centų.

Meras taip pat apsirūpino balionais – VRK jis deklaravo už 2,8 tūkst. Lt įsigijęs du tūkstančius balionų su savo atributika.

Pagal jau deklaruotas išlaidas A. Zuoką gerokai lenkia Z. Balčytis, neabejotinai pirmaujantis tarp visų kandidatų pagal rinkiminėje sąskaitoje sukauptą pinigų kiekį. VRK socdemų kandidatas jau deklaravo apsirūpinęs dovanomis rinkėjams už iš viso 41,6 tūkst. Lt. Tiesa, Z. Balčytis į rinkėjų širdis per skrandį nekeliaus. Socdemų kandidatas kol kas daugiausiai investuoja į kanceliarines prekes: bloknotus su savo atvaizdu, rašiklius, užrašų knygeles, pakabukus. Stambiausias Z. Balčyčio pirkinys – 5 tūkst. bloknotų su jo atvaizdu. Už juos socdemų kandidatui teks pakloti apie 16,6 tūkst. Lt.

Kiti prezidentinių lenktynių dalyviai VRK kol kas nedeklaravo, kokias dovanas dalins rinkėjams. VRK elektorato simpatijų siekti leidžia tik menkavertėmis dovanomis.

Pirmasis prezidento rinkimų turas įvyks gegužės 11 d., antrasis, jeigu jo prireiks, numatomas dviem savaitėmis vėliau – kartu su rinkimais į Europos Parlamentą. Šiuo neabejotina, kad dėl prezidento kėdės kausis 7 politikai: antrosios kadencijos siekianti prezidentė Dalia Grybauskaitė, socdemas Z. Balčytis, „darbietis“ Artūras Paulauskas, meras A. Zuokas, valstiečių-žaliųjų kandidatas Bronis Ropė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemaras Tomaševskis ir Seimo narys, buvęs konservatorius Naglis Puteikis. Visi šie politikai su kaupu įvykdė įstatyme numatytą reikalavimą surinkti bent 20 tūkst. kandidatą remiančių gyventojų parašų.

Labai abejotina, ar į rinkiminį traukinį tilps buvęs D. Grybauskaitės patarėjas, Seimo narys Linas Balsys. Jis VRK pristatė tik 20,4 tūkst. parašų, o parašų tikrinimo eigoje specialistams abejonių sukėlė daugiau nei 800 parašų. Penktadienį VRK spręs L. Balsio likimą. Politikas žada ginti kiekvieną savo gautą parašą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.