Lietuvoje

2014.04.02 15:19

Lietuvos ir Lenkijos Vyriausybių vadovai yra patenkinti NATO reakcija į įvykius Ukrainoje

ELTA2014.04.02 15:19

Lietuvos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir Lenkijos Vyriausybės vadovas Donaldas Tuskas yra patenkinti NATO reakcija į įvykius Ukrainoje.

Lietuvos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir Lenkijos Vyriausybės vadovas Donaldas Tuskas yra patenkinti NATO reakcija į įvykius Ukrainoje.

Lietuvos Vyriausybės vadovo A. Butkevičiaus teigimu, bendradarbiavimas su NATO yra stiprus, akivaizdu, kad Aljansas nėra abejingas pokyčiams, kurie įvyko Ukrainoje, o šiuo metu aplinkui vykstančios įvairios pratybos parodo, kad bendradarbiauti reikia dar daugiau.

Dėl NATO bazių steigimo Lietuvoje, Premjero nuomone, turėtų svarstyti visi Aljanso nariai.

„Esame patenkinti NATO reakcija, visų pirma politine, manau sureaguota buvo greitai, stiprias saugumo garantijas iškart po Krymo aneksijos išreiškė JAV viceprezidentas. Be to, dar yra praktinė greitoji reakcija – kalbu apie NATO policijos misijos Baltijos šalyse išplėtimą. Kai Lenkija budės Baltijos šalių danguje, prie mūsų taip pat prisijungs kitų valstybių lėktuvai. Akivaizdu, kad NATO rimtai žiūri į situaciją“, – sakė premjeras D. Tuskas.

Anot jo, Lenkija ne pirmi metai nori, kad NATO struktūrų būtų ir Lenkijos teritorijoje.

„Lietuvos ir Lenkijos sienos yra išorinės ES sienos su valstybėmis, kur įtampa yra didesnė nei pastaraisiais metais iki šiol. Manau, kad mūsų argumentavimas, žingsnis po žingsnio, atras NATO pajėgų supratimą“, – po susitikimo su A. Butkevičiumi Briuselyje teigė D. Tuskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.