Lietuvoje

2015.02.14 17:46

Pašventinti kuriamo Kryžių kelio kryžiai ir koplytstulpiai

Raseinių rajone pašventinti kuriamo Kryžių kelio kryžiai ir koplytstulpiai. Pirmieji prie jų pasimeldė į Šiluvą keliaujantys piligrimai.

Raseinių rajone pašventinti kuriamo Kryžių kelio kryžiai ir koplytstulpiai. Pirmieji prie jų pasimeldė į Šiluvą keliaujantys piligrimai.

Apie tris dešimtis kryžių ir koplytstulpių išdėstyti 18 km ruože nuo Raseinių iki Šiluvos. Jie sudaro Džiaugsmo, Šviesos, Kančios ir Garbės rožinio slėpinių stoteles.

Kryžius ir koplytstulpius pašventino Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius.

„Tose vietose, kur šventinau kryžius ar koplytėles, ateityje tikriausiai gal bus dar ne vienas pastatytas. Savivaldybė pažadėjo, kad kontroliuos, jog koks kičas nebūtų statomas. Manau, kad bus labai gražus kelias piligrimams ir kol kas bus ar ne vienintelis Lietuvoje“, – sakė Kauno arkivyskupas metropolitas S. Tamkevičius.

Tradicinio piligrimų žygio dalyviai, į Šiluvą keliavę pėsčiomis nuo Tytuvėnų ir Dubysos slėnio, rajono savivaldybės idėją taip įprasminti kelią vertina teigiamai: „Nuostabu, mes džiaugiamės, kad mūsų rajone šitokia vieta yra“, „Manau, kad tas Kryžių kelias tikrai įeis į Raseinių rajono istoriją ir Rytų Europos piligrimų kelio istoriją, manau, kad tai yra labai geras ir tinkamas darbas“, „Kryžiai – gražu, be abejo, kad tai yra kažkas ypatingo“.

Visą rugpjūtį Raseiniuose plenere 13 žinomų drožėjų skobė kryžius ir koplytstulpius. Jie statomi vykdant „Šiluvos piligrimų kelio įrengimo“ projektą, kurio vertė apie 150 tūkst. litų. Dalį pinigų skyrė savivaldybė, kitus suaukojo rėmėjai. Projektas skirtas Žemaitijos krikšto 600 metų jubiliejui, minimam kitąmet.

„Šiemet mūsų pagrindinis tikslas buvo pažymėti visas stoteles, paruošti šitą projektą pradžiai“, – teigia Raseinių rajono savivaldybės meras Remigijus Ačas.

Kasmet rugsėjo pradžioje Šiluvoje vykstantys atlaidai sutraukia didžiulius pulkus maldininkų ne tik iš mūsų šalies. Tikima, kad pasimeldus Šiluvos Mergelei Marijai galima pelnyti įvairių malonių, o ligoniams – pasveikti.