Naujienų srautas

Lietuvoje2014.04.02 12:46

Danijos diplomatas Baltijoms šalims: neeskaluokite situacijos

BNS 2014.04.02 12:46

Danijos ambasadorius Lietuvoje Jorgenas Molde teigia, kad Krymo užėmimas yra įvykęs faktas ir laikas judėti toliau.

Danijos ambasadorius Lietuvoje Jorgenas Molde teigia, kad Krymo užėmimas yra įvykęs faktas ir laikas judėti toliau.

Interviu „Kauno dienai“ jis nesiryžo prognozuoti, ką įvykiai Kryme reiškia Europai ir jos ateičiai.

„Labai sunku pasakyti. Tikiuosi, kad tai smarkiai nepakeis esminių dalykų. Žinoma, nepriimtina, kad Rusija užėmė Krymą, bet tai jau įvykęs faktas. Aišku, negalime to pamiršti, tačiau laikas judėti toliau. Reikia išlaikyti dialogą. Be abejonės, reikia ir stebėti situaciją, tai, kas vyksta“, – sakė jis.

Ambasadorius taip pat paragino Lietuvą didinti išlaidas gynybai.

„Akivaizdžiausias patarimas, kuris jau suvoktas ir kurio kol kas laikosi tik Estija, – gynybos išlaidos. Dabar mes kalbame apie Rusijos grėsmę, o tik Liuksemburgas gynybai skiria mažiau nei Lietuva. Tačiau, žinau, dabar pasiektas partijų susitarimas didinti gynybos išlaidas ir to galbūt jau nereiktų per daug akcentuoti“, – teigė diplomatas.

Tuo metu Danijos gynybos atašė Sorenas Frausigas teigė, kad jo patarimas visoms trims Baltijos šalims būtų neeskaluoti situacijos.

„Manau, šiuo metu taip pat labai svarbu neeskaluoti situacijos. Galbūt ne tiek Lietuvai, kiek kitoms dviem Baltijos šalims, kuriose didelė rusų mažuma. Neperdėkite. Toks būtų mano patarimas“, – „Kauno dienai“ sakė S. Frausigas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi