Lietuvoje

2015.09.08 13:45

L. Linkevičius: su Rusija nebegalime bendrauti taip, kaip anksčiau

BNS2015.09.08 13:45

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia, kad su Rusija nebegalima bendrauti kaip bendrauta prieš agresiją Kryme.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia, kad su Rusija nebegalima bendrauti kaip bendrauta prieš agresiją Kryme.

Tai jis pareiškė dalyvaudamas NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

„Rusija pažeidė mūsų bendradarbiavimo principus, todėl nebegalime su ja bendrauti taip, kaip anksčiau. Šių įvykių kontekste turime būti solidarūs ir rodyti solidarumą Ukrainos atžvilgiu – nepripažinti Krymo aneksijos ir stiprinti bendradarbiavimą visais lygiais“, – sakė ministras.

Briuselyje ministrai sutarė dėl veiksmų, kurių imsis NATO, siekdama padėti Ukrainai, taip pat dėl aktyvesnio bendradarbiavimo su Rytų partnerėmis bei praktinio bendradarbiavimo su Rusija įšaldymo.

Be to, L. Linkevičiaus iniciatyva Lietuvos atstovybėje prie NATO buvo surengtas pirmas NATO ir Ukrainos draugų grupės ministrų lygio susitikimas, kuriame dalyvavo Rumunijos, Slovakijos, Norvegijos, Vengrijos, Ukrainos ir Lietuvos užsienio reikalų ministrai bei Latvijos, Estijos, Lenkijos, Jungtinės Karalystės, Kanados, Turkijos, Čekijos, Danijos ir JAV aukšto rango atstovai.

Susitikime pasveikinti NATO plėtros laimėjimai ir pažymėta, kad Aljansas neatsisako plėtros politikos ir yra pasirengęs priimti kiekvieną europinę šalį, kuri yra pasirengusi ir išpažįsta visoms šalims narėms bendras vertybes – laisvę, saugumą ir demokratiją.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.