Lietuvoje

2012.08.25 20:42

Baltijos šalių premjerai dalyvavo neformaliame susitikime Druskininkuose

Į neformalų susitikimą Druskininkuose susirinkę Lietuvos, Latvijos ir Estijos premjerai ne tik plaukė baidarėmis, apžiūrėjo slidinėjimo trasas, bet ir aptarė svarbius energetikos bei transporto projektus.

Į neformalų susitikimą Druskininkuose susirinkę Lietuvos, Latvijos ir Estijos premjerai ne tik plaukė baidarėmis, apžiūrėjo slidinėjimo trasas, bet ir aptarė svarbius energetikos bei transporto projektus.

Andrius Kubilius Latvijos ir Estijos premjerus Valdį Dombrovskį ir Andrusą Ansipą  ketvirto neformalaus jų susitikimo pakvietė į Druskininkus. Apžiūrėję slidinėjimo trasas ir aptarę investicijas į jas, premjerai plaukė viena gražiausių Lietuvos upių Grūda, apsilankė Liškiavos bažnyčioje ir vienuolyne.

„Kolegos Latvijos ir Estijos premjerai Druskininkuose svečiuojasi pirmą kartą. Tai nuostabi vieta, o smagu tai, kad čia lankomės po rytinio išmėginimo Grūdos upėje, kuria plaukėme baidarėmis. Ten per dvi valandas įveikėme labai gražią atkarpą. Nepaisant lietaus esame labai laimingi“, – džiaugėsi Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.

Estijos ir Latvijos premjerai su žurnalistais nebuvo nusiteikę bendrauti, nors Andrius Kubilius sako, kad ir neformalūs susitikimai – svarbūs.

„Temos, kurios iškyla visuose neformaliuose susitikimuose, yra mūsų ekonomikų raida, taip pat tai, kas darosi Europoje, be to, mūsų svarbiausi projektai – tiek energetikos, tiek transporto, tiek „Rail Baltica“. Konkrečiai net negalėčiau įvardinti... Nesiekėme kažkokių konkrečių sutarimų, bet galimybė pasitikrinti, kur esame vienu ar kitu klausimu, o ypač turint omenyje, kad rugsėjo viduryje Vilniuje turėsime formalią tarybą, yra puiku. Iš tikrųjų ketvirtą kartą pabuvimas kartu yra labai vertingas dalykas“, – dėstė A. Kubilius.

Pasak Andriaus Kubiliaus, aptartas ir naujos atominės jėgainės statybos projektas. Latvija ir Estija sutikusios dalyvauti atominės jėgainės projekte, tačiau kyla klausimų, ar projektas ekonomiškai  atsipirks.

Baltijos šalių premjerai neformaliai susitinka ketvirtą kartą, pernai jie buvo susirinkę Rygoje.