Lietuvoje

2014.04.01 14:02

Baltijos šalyse prasideda NATO karinių oro pajėgų pratybos

BNS2014.04.01 14:02

Baltijos šalių oro erdvėje antradienį prasideda NATO karinių oro pajėgumų treniruotė, kurioje dalyvaus Jungtinių Valstijų, Švedijos ir Lietuvos kariniai orlaivai.

Baltijos šalių oro erdvėje antradienį prasideda NATO karinių oro pajėgumų treniruotė, kurioje dalyvaus Jungtinių Valstijų, Švedijos ir Lietuvos kariniai orlaivai.

Tokios pratybos Baltijos regione vyksta jau penktus metus, bet šiemet jos rengiamos Rytų Europos valstybėms nuogąstaujant dėl Rusijos, kuri aneksavo Ukrainos Krymo regioną.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas BNS šias pratybas pavadino „dar vienu pavyzdžiu, kad NATO aljansas yra solidarus ir vykdo savo įsipareigojimas“.

Dviejų dienų treniruotėje dalyvaus šiuo metu Baltijos šalių oro erdvėje patruliuojantys JAV karinių oro pajėgų kariai su naikintuvais F-15C „Eagle“, Švedijos karinių oro pajėgų naikintuvai JAS-39 Gripen, Lietuvos karinių oro pajėgų transporto lėktuvas C-27J „Spartan“, sraigtasparnis Mi-8.

Planuojama, jog treniruotėje dalyvaus ir išankstinio perspėjimo ir kontrolės orlaivis AWACS iš Vokietijos bei JAV degalų papildymo ore orlaivis KC-135R.

Treniruotės metu numatomi žemi orlaivių praskridimai ir treniruotės Palangos bei Vilniaus oro uostuose.

Jungtinės Valstijos kovo mėnesį šešiais papildomais naikintuvais sustiprino Baltijos šalių oro policijos misiją. Papildomus naikintuvus taip pat pažadėjo Didžioji Britanija, Prancūzija ir Danija. Anot žiniasklaidos, apie tai netrukus turėtų viešai paskelbti ir Vokietija.

Pasak J. Oleko, trečiadienį Lietuvoje taip pat prasideda oro gynybos bataliono šaudymo pratybos iš priešlėktuvinių sistemų „Stinger“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Naujausi

Gaisras Alytuje
5

Lietuvoje

2019.10.16 08:21

Milžiniškas gaisras Alytuje: dega padangų perdirbimo įmonės sandėliai ugniagesiai dirba jau kelias valandas, vėjas dūmus kol kas neša į ne taip tankiai apgyvendintus rajonus; atnaujinta 08.50

5
Seime mūšis dėl Seimo pirmininko posto
10

Lietuvoje

2019.10.16 07:04

Etikos sargai vertins Seimo pirmininko atstatydinimo procedūros teisėtumą Karbauskis įsitikinęs – posėdis buvo neteisėtas

10
Ruduo
9

Lietuvoje

2019.10.16 06:53

Orai: sinoptikai vėl pasirengę fiksuoti rekordinę dienos temperatūrą vietomis gali sušilti ir iki 21 laipsnio

9
Algirdas Paleckis
6

Lietuvoje

2019.10.16 06:39

Prokuratūra prašo pratęsti suėmimą šnipinėjimu įtariamam Paleckiui dar trims mėnesiams įtariamojo tėvas nerimauja dėl sūnaus sveikatos

6