Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Amerikiečių dovana Panevėžio kurtiesiems – mikroautobusas

JAV ambasada Lietuvoje dovanojo Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinei mokyklai mikroautobusą. Amerikiečiai šią mokyklą remia jau dešimt metų.

JAV ambasada Lietuvoje dovanojo Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinei mokyklai mikroautobusą. Amerikiečiai šią mokyklą remia jau dešimt metų.

Mokykloje mokosi beveik 60 moksleivių iš visos Panevėžio apskrities, todėl naujausia ambasados dovana – aštuonių vietų mikroautobusas mokyklai, iki šiol vaikus vežiojusiai lengvaisiais automobiliais – labai reikalingas.

„Mokinius atsivežame ir iš atokiausio šiaurės krašto – Biržų ir Pasvalio. Kaip tik yra septyni mokiniai, kuriuos turime atsivežti, tai išsprendė be galo daug problemų“, – sakė Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė.

Mikroautobusu mokiniai važinės į ekskursijas, susitikimus su kitomis šalies mokyklomis, pedagogai į konferencijas.

Mokyklos draugystė su JAV ambasada Lietuvoje užsimezgė 1992 metais, per taikos korpuso savanorius. Jau dešimtmetį ambasada remia mokyklą – rekonstravo pastatą, įrengė kabinetus, dovanojo baldų.

„Norime padėti Lietuvai, ši mokykla yra ypatinga, joje mokosi ypatingi vaikai, todėl mūsų gynybos departamento skyrius čia, Lietuvoje , nusprendė padėti šiems vaikams, kad jie galėtų  integruotis į visuomenę“, – kalbėjo JAV ambasadorė Lietuvoje Deborah A. McCarthy.

Mokyklos direktorė sakė, kad turint tokius rėmėjus, gėda būtų skųstis, kad dar ko nors trūksta. Tačiau svajoja aptverti mokyklą modernia tvora su saugos kortelių sistema. esą tuomet kieme įrengtų žaidimo aikšteles ir treniruoklių.