Lietuvoje

2014.03.31 22:20

Kriminalinės policijos biuro vadovas A. Matonis atleidžiamas dėl pareigūno vardo pažeminimo

BNS 2014.03.31 22:20

Prie vairo neblaivus sustabdytas Kriminalinės policijos biuro vadovas Algirdas Matonis atleidžiamas iš pareigų už pareigūno vardo pažeminimą.

Prie vairo neblaivus sustabdytas Kriminalinės policijos biuro vadovas Algirdas Matonis atleidžiamas iš pareigų už pareigūno vardo pažeminimą.

Apie tai pirmadienį per spaudos konferenciją pranešė Policijos departamento Imuniteto valdybos vadovas Donatas Malaškevičius.

Generalinis komisaras Saulius Skvernelis pirmadienį pasirašė tarnybinio patikrinimo išvadą.

Anot Imuniteto valdybos vadovo, dėl pareigūno vardo pažeminimo generalinis policijos komisaras neturi kitos galimybės kaip tik atleisti pareigūną, kitos nuobaudos esą skirti neįmanoma.

„Konstatavus pareigūno vardo pažeminimą, generalinis komisaras neturi jokio pasirinkimo, nėra galimybės taikyti kitokios nuobaudos. Tai yra vienintelė įmanoma nuobauda“, – teigė D. Malaškevičius.

Jo tvirtinimu, atleidimas iš pareigų reiškia, kad 29 metus ir šešis mėnesius policijoje išdirbęs A.Matonis negaus pensijos ir kitų socialinių garantijų.

Anot Imuniteto valdybos viršininko, A. Matonis tyrėjams aiškino neblaivus vairavęs dėl būtinojo reikalingumo.

„Jis grindė tai būtinuoju reikalingumu, neva buvo gauta informacija apie tam tikras žymias veikas, apie kurias jis norėjo pranešti. Tai jo pateikta versija. Paaiškinimo metu jis nenurodė, kam jis norėjo pranešti, ką norėjo konkrečiai pranešti“, – sakė D. Malaškevičius.

Jo duomenimis, generalinis policijos komisaras paneigė, kad prieš sulaikomas A. Matonis skambino jam.

Be to, D. Malaškevičius pabrėžė, kad bet kokiu atveju net ir esant labai svarbiai informacijai, vairavimas neblaiviam, nepateisinamas.

„Vairavimas esant vidutinio girtumo, kaip nustatė Priklausomybės ligų centras, iš tikrųjų nepateisina jokios informacijos gavimo. Tokiu savo elgesiu ne tik buvo pažemintas policijos pareigūno vardas, tačiau tuo pačiu metu buvo sukelta gana didelė ir reali grėsmė visuomenei“, – sakė Imuniteto valdybos atstovas.

D. Malaškevičius neigė žiniasklaidoje keliamas versijas, kad su A.Matoniu buvo susidorota. Jo teigimu, apie įtartinai gatve manevruojantį automobilį Bendrajam pagalbos centrui pranešė kitas vairuotojas.

„Tas asmuo, kuris pasielgė pilietiškai ir paskambino į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112, pastebėjo labai keistai manevruojantį automobilį. Jau skambučio metu tas žmogus sakė, kad jis įtaria, jog vairuotojas yra girtas. Tikrai neturime jokių duomenų, kad šitą informaciją pateikęs asmuo būtų kaip nors susijęs tiek su nusikalstamu pasauliu, tiek su kitais policijos pareigūnais“, – teigė D. Malaškevičius.

A. Matonis Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininku buvo paskirtas 2005 metais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.