Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Prezidentė su LRT vadovais aptars reakciją į informacines atakas

BNS 2015.09.08 13:45

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį susitiks su nacionalinio transliuotojo LRT vadovais, kad aptartų pastarojo meto informacines atakas prieš Lietuvą ir reakciją į jas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį susitiks su nacionalinio transliuotojo LRT vadovais, kad aptartų pastarojo meto informacines atakas prieš Lietuvą ir reakciją į jas.

„Prezidentė su LRT vadovais tarsis, kaip kovoti su dezinformacija, koks atkirtis tokioms informacinėms atakoms turėtų būti duotas“, – informavo prezidentės spaudos tarnyba.

Praėjusį ketvirtadienį Seime, skaitydama paskutinį savo kadencijos metinį pranešimą, valstybės vadovė tvirtino, kad Lietuva ir kitos šalys jau dabar patiria atvirą informacinį karą.

„NATO gynybos planai neapgins mūsų nuo dezinformatorių, melo ir provokacijų. Atsparumą propagandos mašinai turime išsiugdyti patys. Antraip net nekalta Sovietų Sąjungą šlovinanti dainelė gali virsti atvira destrukcija. Informacinėmis atakomis apšaudomoje Lietuvoje viešumas yra veiksmingiausias atkirtis“, – sakė D. Grybauskaitė.

Ji kreipėsi į žurnalistus, kad „jie padėtų Lietuvos žmonėms atskirti melą nuo tiesos, aiškiai ir suprantamai informuoti visuomenę apie kėslus prieš mūsų valstybę, būtų atsvara priešiškų jėgų dezinformacijai ir propagandai“.

Pastaraisiais mėnesiais per Rusijos televizijos kanalus parodytos laidos, kuriose paskleista melaginga informacija, menkintas sovietų agresijos faktas, tyčiotasi iš Lietuvos žmonių ir niekinamas kovotojų už Lietuvos laisvę atminimas. Dėl to kovo 21 dieną Vilniaus apygardos administracinis teismas patenkino Lietuvos radijo ir televizijos komisijos prašymą trims mėnesiams apriboti televizijos kanalo „ NTV mir Lithuania“ transliacijas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.