Lietuvoje

2014.03.30 12:39

V. Uspaskicho laukia dar viena akistata su pagrindine bylos liudytoja

BNS2014.03.30 12:39

Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ bylą apeliacine tvarka nagrinėjantis Lietuvos apeliacinis teismas į artimiausią posėdį, kuris vyks penktadienį, kviečia pagrindinę bylos liudytoją Nijolę Steponavičiūtę.

Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ bylą apeliacine tvarka nagrinėjantis Lietuvos apeliacinis teismas į artimiausią posėdį, kuris vyks penktadienį, kviečia pagrindinę bylos liudytoją Nijolę Steponavičiūtę.

Valstybės saugomos N. Steponavičiūtės apklausa 2012 metais jau vyko Vilniaus apygardos teisme, dabar pagrindinės bylos liudytojos pasakojimo apie partijoje galbūt egzistavusią „juodąją buhalteriją“ nusprendė pasiklausyti ir Lietuvos apeliacinis teismas.

Moteris yra pasakojusi, kad iš partijos „juodosios buhalterijos" lėšų finansuoti renginiai, koncertai, mokėtas darbo užmokestis partijos nariams, skirtos išmokos maždaug 60-čiai partijos skyrių.

N. Steponavičiūtė yra pasakojusi, kad grynuosius pinigus iš partijos būstinės veždavo į įmonės „Kartonas“ patalpas ir apskaitydavo. Iš pradžių figūravo mažesnės sumos, didesnės atsirado prieš Europos Parlamento rinkimus. Ji tvirtino, kad iš būstinės būdavo atvežama iki 300–400 tūkst. litų grynaisiais.

N. Steponavičiūtė yra sutikusi bendradarbiauti su teisėsauga, ji padėjo atskleisti galimus nusikaltimus, todėl nuo baudžiamosios atsakomybės atleista.

Lietuvos apeliacinis teismas posėdyje ketina apklausti dar vieną specialistę, Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotoją. Prieš tai dėl ūkinės-finansinės išvados buvo apklausti ją rengę Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) buvę ir esami darbuotojai.

Pernai liepą Vilniaus apygardos teismas Darbo partijos įkūrėją Viktorą Uspaskichą pripažino kaltu dėl sukčiavimo ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo bei skyrė jam ketverių metų laisvės atėmimo bausmę.

Parlamentarė Vitalija Vonžutaitė, teismo įvardyta V. Uspaskicho dešiniąja ranka, už grotų turėtų praleisti trejus metus.

Buvusiai partijos finansininkei Marinai Liutkevičienei Vilniaus apygardos teismas skyrė vienus metus nelaisvės, o parlamentarui Vytautui Gapšiui – 35 tūkst. litų baudą.

Vilniaus apygardos teismas nutraukė bylą partijos atžvilgiu, paskelbęs, kad ji kaip juridinis asmuo baigėsi įvykdžius reorganizaciją.

Prokurorai, Darbo partijos atstovai, nuteistieji ir jų advokatai Vilniaus apygardos teismo nuosprendį apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui. Po šio teismo verdikto nuosprendžiai įsiteisėja.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.