Lietuvoje

2012.08.25 12:32

Socialdemokratai patvirtino galutinį kandidatų į Seimą sąrašą

ELTA2012.08.25 12:32

Lietuvos socialdemokratų partija (LSPD) šeštadienį Vilniuje vykusioje konferencijoje patvirtino galutinį savo kandidatų į Seimą sąrašą.

Lietuvos socialdemokratų partija (LSPD) šeštadienį Vilniuje vykusioje konferencijoje patvirtino galutinį savo kandidatų į Seimą sąrašą.

Lietuvos socialdemokratų partija (LSPD) šeštadienį Vilniuje vykusioje konferencijoje patvirtino galutinį savo kandidatų į Seimą sąrašą.

Pirmuoju numeriu sąraše įrašytas partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius. Toliau eina Vilijos Blinkevičiūtės, Juozo Oleko, Mildos Petrauskienės, Vytenio Andriukaičio, Birutės Vėsaitės, Zigmanto Balčyčio, Algirdo Syso, Juro Požėlos, Irenos Šiaulienės pavardės.

Julius Sabatauskas, Marija Aušra Pavilionienė, Gediminas Kirkilas ir Benediktas Juodka atitinkamai sąraše užėmė 11–14 vietas.

„Tai ne atsitiktinai susibūrusių žmonių kompanija tam, kad patektų į Seimą. Mūsų rinkimų sąraše – laiko ir darbų patikrinti žmonės, savo sričių profesionalai, turintys partijos bičiulių bei visuomenės palaikymą, sąmoningai įsipareigoję partijos programai. Tai žmonės, kuriems socialdemokratų pamatinės vertybės – pagarba žmogaus teisėms, socialinis teisingumas, galimybių lygybė ir visuomenę telkiantis solidarumas – nėra tušti žodžiai“, „Litexpo“ parodų rūmuose, kur vyko LSPD forumas, surengtoje spaudos konferencijoje sakė A. Butkevičius, priminęs, jog iki rinkimų egzamino liko tik 50 dienų.

Socialdemokratų lyderis tikisi, kad jo partija laimės Seimo rinkimus, vyksiančius spalio 14 dieną.

„Mes, būdami solidi partija, esame pasiryžę nugalėti“, – pabrėžė A. Butkevičius.

Paklaustas, su kuo pergalės atveju socialdemokratų pirmininkas sutiktų formuoti koaliciją, A. Butkevičius atsakė, jog su tomis partijomis, kuriomis labiausiai pasitikės rinkėjai.

„Tik nesame priėmę kol kas jokio politinio sprendimo dėl bendro darbo su konservatoriais“, – teigė jis.

Šeštadienį socdemai taip pat patvirtino partijos galutinę rinkimų programą, kurioje pagrindiniais tikslais išskirtas gamybos, kuriančios pridėtinę vertę, skatinimas, daugiabučių namų renovacija bei šilumos ūkio pertvarka.

„Sutvarkysime valstybės turto valdymą bei įgyvendinsime mokesčių sistemos kompleksinius pokyčius. Centralizuotai valdysime viešuosius finansus ir pirkimus, griežtinsime atsiskaitymus tarp valstybės ir įmonių, planuosime regioninę politiką, skatinsime galutinio produkto gamybą žemės ūkyje“, – vardijo partijos pirmininkas.

LSPD taip pat pasirašė bendradarbiavimo susitarimus su Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija ir Afganistano karo veteranų bei kitų karinių konfliktų dalyvių asociacija.

Į LSDP konferenciją buvo pakviesti 1007 atstovai iš visos šalies. Į konferenciją atvyko 910 delegatų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.