Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Žemei skirsime atokvėpio valandą

ELTA 2015.09.08 13:45

Šeštadienio vakarą pasaulis, siekdamas parodyti neabejingumą gamtai ir klimatui Žemėje, valandai užgesins šviesas. Taip prasidės tarptautinė aplinkosaugos akcija, suteiksianti Žemei atokvėpio valandą.

Šeštadienio vakarą pasaulis, siekdamas parodyti neabejingumą gamtai ir klimatui Žemėje, valandai užgesins šviesas. Taip prasidės tarptautinė aplinkosaugos akcija, suteiksianti Žemei atokvėpio valandą.

Lietuvoje „Žemės valandos“ pradžia – 20.30 val.

Akcija „Žemės valanda„ yra didžiausia žmonijos istorijoje savanoriška aplinkosaugos iniciatyva. Jos tikslas – išreikšti susirūpinimą dėl pragaištingų žmogaus veiklos padarinių gamtai. Šiuo simboliniu geros valios aktu kviečiama susimąstyti, ką kiekvienas galime padaryti, kad sumažintume neigiamą poveikį mus supančiai aplinkai.

Visuotinę pilietinę akciją „Žemės valanda“ organizuoja Pasaulio gamtos fondas (WWF).

Lietuva prie šios akcijos prisideda penktą kartą. 2010 m. startavusi Druskininkuose, „Žemės valanda“ išsiplėtė ir į kitus miestus.

Šiemet be didžiųjų miestų: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio, akcijoje dalyvaus Druskininkai, Kretinga, Raseiniai, Biržai, Telšiai ir Marijampolė.

Išorinį pastatų apšvietimą užtemdys Prezidentūros rūmai, Gedimino pilis, Valdovų rūmai, Lietuvos nacionalinis muziejus, žvakių šviesos aplinką kurs viešbučiai ir restoranai.

Sostinėje, užtemus senamiesčio gatvių apšvietimui ir Gedimino prospekto šviesoms, Katedros aikštėje liks apšviesta žvakelių mozaika. Esant tinkamam orui, iš beveik 1000 žvakelių bus sudėliotas Žemės valandos simbolis bei Europos kontūras.

Pasaulyje „Žemės valanda„ prasidėjo nuo vieno miesto – 2007 metais Sidnėjuje pirmą kartą 2,2 milijono žmonių išjungė šviesas, taip pasisakydami prieš klimato kaitą. Vėliau ši aplinkos apsaugai skirta kampanija tapo globalia ir 2012-aisiais joje jau dalyvavo 6525 miestai iš 150 šalių. Vienai valandai užgeso net Eifelio bokštas, Brandenburgo vartai, Atpirkėjo Kristaus statula, Indijos vartai, Karaliaus rūmai Bankoke, Didžioji Sinagoga Budapešte ir daugelis kitų.