Naujienų srautas

Lietuvoje2012.05.28 16:18

„Vieningas Kaunas“ į Seimą eis po A. Zuoko vėliava

Judėjimo „Vieningas Kaunas“ nariai, tarp jų – ir buvęs vicemeras Povilas Mačiulis, į Seimą bandys patekti su Vilniaus mero Artūro Zuoko partija „Taip“.

Judėjimo „Vieningas Kaunas“ nariai, tarp jų – ir buvęs vicemeras Povilas Mačiulis, į Seimą bandys patekti su Vilniaus mero Artūro Zuoko partija „Taip“.

Tai DELFI patvirtino pats A. Zuokas. Anot jo, apie „Vieningo Kauno“ susijungimą su „Taip“ kalbos nėra, tačiau Kauno valdžią po savivaldos rinkimų paėmę, bet neilgai ją išlaikę politikai yra pakviesti į „Taip“ sąrašą. Mero žodžiais, į partijos sąrašą kviečiami ir kitų regionų nepartiniai politikai, sėkmingai pasirodę pernykščiuose rinkimuose.

Buvęs Kauno vicemeras, visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ direktorius P. Mačiulis DELFI patvirtino sulaukęs sostinės mero A. Zuoko pasiūlymo kartu dalyvauti Seimo rinkimuose.

Pats „Vieningas Kaunas“, kaip ir jo nariai, vieni turtingiausių Lietuvos verslininkų, Kauno miesto tarybos nariai Irena ir Visvaldas Matijošaičiai rinkimuose nedalyvaus.

Tačiau ambicijų patekti į Seimą šiuo metu neslepia 3–5 „Vieningo Kauno“ nariai.

„Vieningas Kaunas“ kaip visuomeninė organizacija apsisprendė Seimo rinkimuose nedalyvauti. Bet turime pilietiškų ir savo gyvenimą susiejusių su politine karjera žmonių, kurie svarsto įvairiausius variantus, kaip jie galėtų dalyvauti rinkimuose. Vienas iš tų žmonių esu ir aš – neslepiu svarstymų dalyvauti rinkimuose“, – DELFI teigė P. Mačiulis pridūręs, kad „Vieningo Kauno“ nariai patys sprendžia, su kuria politine jėga eiti į rinkimus.

P. Mačiulis po savivaldos rinkimų į Kauno mero kėdę atsisėdus Rimantui Mikaičiui ėjo vicemero pareigas. Tačiau po laikinosios sostinės valdžios perversmo, kai į mero kėdę grįžo konservatorius Andrius Kupčinskas, „Vieningas Kaunas“ liko opozicijoje, o P. Mačiulis neteko vicemero posto.

Dabar P. Mačiulis tvirtina sulaukęs eilės pasiūlymų dalyvauti Seimo rinkimuose. Vienas bei realiausias iš jų – sostinės mero.

„Kvietimų yra pakankamai nemažai. Vienas iš pasiūlymų yra ir iš A. Zuoko. Mes turime panašumų – ir jis turi visuomeninę organizaciją, ir mes turime visuomeninę organizaciją. Tai panašumų galime atrasti. Tai vienas iš galimų variantų, tačiau nepasakyčiau, kad tai jau šimtaprocentinis. Visgi Artūro variantas yra vienas iš realiausių, o greičiausiai – ir pats realiausias. Galima įvardinti ir taip“, – reziumavo P. Mačiulis.

„Vieningas Kaunas“ penai vykusiuose savivaldos rinkimuose Kaune užėmė trečią vietą ir gavo 5 vietas miesto taryboje. A. Zuoko „Taip“ rinkimus sostinėje laimėjo ir gavo 12 kėdžių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi