Naujienų srautas

Lietuvoje2014.03.28 11:32

„Skambančiuose pasauliuose“ – britų tenoras, pasaulio Tristanas Nr.1 Ianas Storey

2014.03.28 11:32

Kovo 31-ąją 20 val. per televizijos kanalą LRT Kultūra – laida iš ciklo „Skambantys pasauliai“, kurioje operos solistė Nomeda Kazlaus kalbins pasaulinio garso britų tenorą, bene iškiliausią Tristano vaidmens atlikėją Ianą Storey. 

Kovo 31-ąją 20 val. per televizijos kanalą LRT Kultūra – laida iš ciklo „Skambantys pasauliai“, kurioje operos solistė Nomeda Kazlaus kalbins pasaulinio garso britų tenorą, bene iškiliausią Tristano vaidmens atlikėją Ianą Storey.

2013-aisiais pasaulis ir Lietuva minėjo vokiečių kompozitoriaus Richardo Wagnerio 200-ąsias gimimo metines. Šiai sukakčiai bei Lietuvos pirmininkavimo ES tarybai pabaigai paminėti Lietuvoje pirmą kartą skambėjo R. Wagnerio operos „Tristanas ir Izolda“ II veiksmas. Projekto idėjos autorės ir Izoldos vaidmens atlikėjos Nomedos Kazlaus kvietimu dainuoti Tristaną atvyko britų tenoras Ianas Storey.

Po koncerto garsenybė davė išskirtinį interviu scenos partnerės ir LRT laidų ciklo „Skambantys pasauliai“ vedėjos N. Kazlaus pokalbių laidai.

Abu solistai jau yra kartu dainavę Giuseppe Verdi operoje „Otelas“ tarptautiniame Pergolos operos festivalyje Lenkijoje. Premjerinio spektaklio metu atliekant Otelo ir Dezdemonos meilės duetą, pagautas įkvėpimo I. Storey apdovanojo N. Kazlaus bučiniu.

2007-aisiais Tristano vaidmeniu Ianas Storey atidarė Milano „La Scalos“ sezoną. Iki šiol dainininkas šį vaidmenį atliko jau daugiau kaip 70 kartų. „Tai žmogus, pataikęs į Wagnerį visomis prasmėmis. Žinovų vertinimu, tai pasaulio Tristanas Nr. 1“, – pasakoja N. Kazlaus. Dainininkę žavi ne tik muzikinė I. Storey pusė – britų tenoras yra profesionaliai žaidęs skvošą ir badmintoną, turi baldų dizainerio išsilavinimą, puikiai gamina itališkus patiekalus ir nuolat skaito Charlesą Dickensą.

Apie visa tai ir I. Storey kelią į profesinę sėkmę – laidoje „Skambantys pasauliai“ pirmadienį, kovo 31 d. 20 val. per LRT Kultūrą.

Balandžio 6 dieną 21.40 val. per LRT Kultūrą kviečiame žiūrėti Vilniuje skambėjusios operos „Tristanas ir Izolda“ antrąjį veiksmą su Nomeda Kazlaus ir Ianu Storey. Dirigentas Walteris Attanasis.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi