Naujienų srautas

Lietuvoje2014.03.28 14:26

Dešimtmečio NATO proga prisiminė Lietuvos įsipareigojimą

2004 metų kovo 29 dieną Lietuva kartu su kitomis Vidurio ir Rytų Europos valstybėmis įstojo į NATO – galingiausią pasaulyje gynybinę Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją.

2004 metų kovo 29 dieną Lietuva kartu su kitomis Vidurio ir Rytų Europos valstybėmis įstojo į NATO – galingiausią pasaulyje gynybinę Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją.

Tuometis premjeras Algirdas Brazauskas Vašingtone Jungtinių Valstijų valstybės sekretoriui Colinui Powellui perdavė Lietuvos prisijungimo prie Šiaurės Atlanto sutarties ratifikacinius raštus, kad šie būtų saugomi Amerikos vyriausybės. Lietuva tapo visateise NATO nare.

Tą patį vakarą Zokniuose leidosi NATO oro policijos misijos naikintuvai. Per dešimt metų oro policijos misiją atliko 14 šalių. Neseniai JAV atsiuntė papildomus 6 naikintuvus, apie papildomų pajėgų atsiuntimą pranešė Danija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija.

Karinių oro pajėgų aviacijos bazėje Šiauliuose, narystės NATO ir oro policijos misijos dešimtmetis minimas bėgimu oro uosto kilimo tūpimo taku. Bėgimas prasidės, kai jo pradžią paskelbs šiuo metu Baltijos šalių oro erdvę saugantys JAV naikintuvai F-15 C. Iš anksto dalyvauti šventiniame bėgime užsirašė apie tūkstantį karių ir civilių.

Minint šią sukaktį, penktadienį Seime taip pat rengiama tarptautinė konferencija „Parlamentų indėlis į NATO plėtrą“.

Šeštadienį parlamentinės partijos dešimtmečio proga pasirašys nacionalinį susitarimą dėl gynybos. Šiuo metu Lietuva pagal išlaidas krašto apsaugai nuo savo bendrojo vidaus produkto tarp NATO narių yra antra nuo galo po Liuksemburgo. Skirti 2 proc. neformaliai yra įsipareigojusios visos aljanso šalys, Estija įsipareigojimą jau vykdo, Latvijos partijos žada tai padaryti nuo 2020-ųjų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi