Lietuvoje

2014.03.27 14:49

A. Butkevičius realaus pavojaus Lietuvos saugumui nemato

ELTA2014.03.27 14:49

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, jog realaus pavojaus Lietuvos valstybės saugumui šiuo metu nėra.

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, jog realaus pavojaus Lietuvos valstybės saugumui šiuo metu nėra.

Atsakydamas į opozicijos lyderio Andriaus Kubiliaus klausimą, kodėl esant tokiai neramiai padėčiai Rytų Europos regione valdantieji užsibrėžė tik palaipsniui didinti išlaidas valstybės gynybai, premjeras teigė, jog tokia strategija buvo suderinta ir su šalies krašto apsaugos vadovybe, ir su kitais ministrais.

A. Butkevičiaus teigimu, dabar galima kalbėti apie potencialią grėsmę, o jaudintis dėl šiuo metu tvyrančio pavojaus reikalo nėra.

„Dėl realaus pavojaus – manau, turėtume padiskutuoti, kokiais vertinimo kriterijais (mes remiamės – ELTA). Tam tikros grėsmės gal ir galimos. Tačiau dėl realaus pavojaus tikrai šiandien negalėčiau sutikti. Mes šį klausimą atsakingai svarstėme su finansų ir kitais ministrais. Manau, kad turėtų būti bendras politinis sutarimas, pirmiausiai, įsipareigojant. Tas jau yra numatyta ir šiais metais pagal krašto apsaugos ministro (Juozo Oleko – ELTA) ir kariuomenės vado (Arvydo Pociaus – ELTA) pateiktą rekomendaciją“, – Vyriausybės valandos metu Seime sakė A. Butkevičius.

Jis dar kartą priminė, kad pagal Vyriausybės programą, 2016 m. valstybės gynybai bus skiriamas 1 proc. nuo Bendrojo vidaus produkto (BVP).

„Tikiuosi, kad augant ekonomikai ir didėjant viešųjų finansų perskirstymui, būtų galima po to galvoti, kaip pasiimti 2 proc. nuo BVP“, – sakė jis.

Jis neprognozavo, kuriais tiksliai metais tai bus pasiekta, tai užtikrino, kad bus stengiamasi NATO šalims rekomenduojamą 2 proc. rodiklį pasiekti kuo greičiau.

„Siūlytume kasmet didinti po 0,1 proc., o jei ekonomika augtų sparčiau, tas procentas galėtų būti didesnis“, – teigė jis.

ELTA jau skelbė, jog prezidentė Dalia Grybauskaitė, skaitydama metinį pranešimą, akcentavo gynybos finansavimo svarbą.

„Būtina skubiai atnaujinti visų politinių jėgų Nacionalinį susitarimą ne tik dėl šalies užsienio ir saugumo politikos, bet ir dėl adekvataus gynybos finansavimo. Esame pajėgūs per artimiausius penkerius metus pasiekti dviejų procentų finansavimą šalies gynybai. Nėra kito kelio – kol ateis pagalba, mes patys turime gebėti apsiginti“, – ketvirtadienį iš Seimo tribūnos kalbėjo D. Grybauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.