Lietuvoje

2014.03.27 15:15

Opozicija: metiniame pranešime prezidentė nubrėžė šalies prioritetus

BNS2014.03.27 15:15

Paskutiniame savo kadencijos pranešime prezidentė Dalia Grybauskaitė aiškiai nurodė šaliai kylančius iššūkius ir nubrėžė veiklos prioritetus, sako Seimo opozicijos atstovai.

Paskutiniame savo kadencijos pranešime prezidentė Dalia Grybauskaitė aiškiai nurodė šaliai kylančius iššūkius ir nubrėžė veiklos prioritetus, sako Seimo opozicijos atstovai.

„Labai aiškiai formuluojami iššūkiai – ne tik kasdienybės dalykai. Lietuva negali sau leisti prabangos tokiai stagnacijai, kurios požymių matome dabar. Vienas jos požymių, į kurį labai rimtai atkreipė dėmesį prezidentė, – dar daugelis neskaidrumo ar naudojimosi padėtimi dalykų“, – metinį pranešimą ketvirtadienį žurnalistams Seime komentavo opozicijos lyderis konservatorius Andrius Kubilius.

„Prezidentės metinis pranešimas yra labai geras gaivaus oro gurkšnis, prieš priimant svarbius visai valstybei sprendimus tiek nacionalinio saugumo, tiek energetinio saugumo, tiek ekonomikos skatinimo klausimais“, – teigė Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis.

A.Kubiliaus teigimu, iš metinio pranešimo matyti, kad svarbiausias iššūkis yra susijęs su šalies saugumu.

„Žinant visą kontekstą, Rusijos agresyvumą, prezidentės nurodytas tikslas – didinti krašto apsaugos finansavimą per penkerius metus iki 2 proc. yra visiškai tikslus. Mes tą patį siūlome daryti. Dėl to kategoriškai prieštaraujame Vyriausybės formuluojamai nuomonei, kad 2 proc. reiktų siekti per dvylika metų. Tam nereikia susitarimų, tai savaime įvyktų“, – sakė A. Kubilius.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad prezidentė iškėlė ambicingą tikslą tolesnei teisėsaugos pertvarkai bei žiniasklaidai.

„Tikiuosi, kad ir žiniasklaida tą prezidentės nurodytą tikslą – sąžiningos žiniasklaidos, padedančios atremti informacines atakas – taip pat įvertins“, – tvirtino opozicijos lyderis.

Anot E. Masiulio, šįkart valstybės vadovė buvo konkretesnė nei anksčiau kalbėdama apie Lietuvos oligarchus arba monopolistus.

„Buvo įvardytos kompanijos, pirmiausia šilumos, atliekų tvarkymo kompanijos „Ikor“, kurios visais būdais siekia monopolijos čia, Lietuvoje, taip pat įvardijimas, kad Aplinkos bei Energetikos ministerijose yra žmonių, tarnautojų, kurie yra susiję ryšiais su monopolistinėmis Lietuvos organizacijomis. Manau, tai verčia šiandien pat, nedelsiant reaguoti Vyriausybės ministrus – aplinkos ministrą ir energetikos ministrą – labai aiškiai pasakant, kas tie pareigūnai, ir priimant sprendimus. Arba tie pareigūnai turi nebedirbti, arba jie turi būti iškviesti į teisėsaugą“, – sakė liberalas.

Prezidentė D. Grybauskaitė ketvirtadienį Seime perskaitė paskutinį savo kadencijos metinį pranešimą.

D. Grybauskaitė šalies prezidente buvo išrinkta 2009 metų gegužės 17-ąją jau per pirmąjį rinkimų turą, inauguruota liepos 12 dieną.

Dabartinė šalies vadovė siekia antros kadencijos. Prezidento rinkimai vyks gegužės 11 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt