Lietuvoje

2014.03.27 16:52

Premjeras sako, jog su politinėmis kovomis dėl finansinės įtakos zonų nesitaikstytų

BNS, ELTA, LRT.lt2014.03.27 16:52

Premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius sako, jog su politinėmis kovomis dėl finansinės įtakos zonų nesitaikstytų.

Premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius sako, jog su politinėmis kovomis dėl finansinės įtakos zonų nesitaikstytų.

Taip jis atsakė į prezidentės Dalios Grybauskaitės metiniame pranešime išsakytą kritiką, kad valdančioji dauguma „užsiėmusi kova už finansinės įtakos zonas nebeturi laiko įsisenėjusioms žmonių problemoms spręsti“.

„Dėl finansų interesų įtakos pasidalinimo aš tik galiu užgarantuot kaip Ministras Pirmininkas, jeigu tokie interesai paaiškėtų valdančiojoje daugumoje ar opozicijoje, tikrai aš su tokiais norais, ketinimais niekada nesitaikstyčiau“, – žurnalistams sakė premjeras.

Premjeras nėra tikras, ar įmanoma per penkerius metus pasiekti 2 proc. BVP gynybai

A. Butkevičius sako, jog prie itin spartaus augimo būtų įmanoma po penkerių metų gynybai skirti 2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), tačiau dabartinė situacija to tikriausiai dar neleistų.

Komentuodamas D. Grybauskaitės raginimą 2 proc. BVP gynybai pasiekti per penkerius metus premjeras tik pažadėjo, kad „krašto apsaugai ir gynybai bus tikrai finansavimas didinamas“.

„Jeigu ekonomikoj pasikeitimai vyktų labai spartūs, pavyzdžiui, po dvejų–trejų metų viešuosiuose finansuose turėtumėm tokią galimybę perskirstyti 42 proc., kaip yra kitose Europos Sąjungos šalyse, tikrai galėtumėm. Pagal dabartinę situaciją, šiandien taip drąsiai tikrai teigti negalėčiau, nes yra finansiniai įsipareigojimai ir kiti, bet galiu pasakyt, kad krašto apsaugai ir gynybai bus tikrai finansavimas didinamas“, – žurnalistams sakė premjeras.

A. Butkevičius: tai labai stiprus, telkiantis visuomenę pranešimas

A. Butkevičius labai stipriu, telkiančiu visuomenę vadina D. Grybauskaitės Seime perskaitytą metinį pranešimą.

„Tai tikrai labai stiprus, geras pranešimas, telkiantis visuomenę, aš manau, ir politikus, ypač šiuo labai atsakingu laikotarpiu“, – žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.

Jis akcentavo, kad daugelis šalies vadovės įvardintų darbų yra dabartinės Vyriausybės nuopelnas. „Noriu pabrėžti, kad daugelis dalykų, kurie buvo įvardinti prezidentės pranešime, galiu drąsiai tvirtinti, kad tai yra didžiulis šitos Vyriausybės atliktas darbas, kaip savotiškas vertinimas. Jeigu kalbėtume apie energetinius projektus, šiandien drąsiai galiu pasakyti, kad suskystintų gamtinių dujų terminalo savalaikis užbaigimas įvyks šios Vyriausybės dėka. Dar noriu pasakyti, kad labai teigiamai vertinu išgirdęs ir dėl euro reikšmės mūsų šaliai. Taip pat buvo minėta, dėl ko mes pastaruoju metu labai stipriai dirbame, tai dėl Lietuvos šilumos energetikos strategijos turėjimo. Ji jau ateinantį trečiadienį bus patvirtinta“, – sakė A. Butkevičius.

Šalies vadovės metinį pranešimą teigiamai vertinantys sakė ir kiti valdančiųjų atstovai

„Šis metinis pranešimas yra skirtingas nuo praėjusių pranešimų, ir tai yra sveikintina, kad neliko „aš“, o kalbėjo kaip vadovė, ir kalbėjo apie visas valstybės sritis, svarbiausius įvykius. Apžvelgė visas sritis ir tai yra svarbu. Aš vertinu, kad prezidentei šis pranešimas buvo geresnis nei praėjusių metų pranešimai“, – komentuodama prezidentės pranešimą žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė Seimo pirmininkė, Darbo partijos vadovė Loreta Graužinienė.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderis europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis išplatino pranešimą, kuriame prezidentės metinį pranešimą vertina geriau nei prieš metus šalies vadovės sakytą kalbą.

Tačiau, EP nario manymu, kai kuriose srityse pritrūko konkrečių sprendimų, kaip spręsti iškilusias problemas. „Prezidentė niekada neturėjo aiškios programos, tad ir metiniame pranešime nenubrėžė gairių, o daugiau konstatavo esamą padėtį“, – prezidentės kalbą vertina V.Tomaševskis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.