Lietuvoje

2014.03.26 23:45

Darbo partijos bylos advokatai nori ekspertizės, prokuratūra tuo abejoja

BNS2014.03.26 23:45

Vienas iš Darbo partijos įkūrėjų Viktoro Uspaskicho advokatas Algirdas Miškinis sako, kad teiks teismui prašymą dėl Darbo partijos ūkinės–finansinės veiklos ekspertizės arba naujo specialisto tyrimo.

Vienas iš Darbo partijos įkūrėjų Viktoro Uspaskicho advokatas Algirdas Miškinis sako, kad teiks teismui prašymą dėl Darbo partijos ūkinės–finansinės veiklos ekspertizės arba naujo specialisto tyrimo.

„Turime nustatyti tiesą, todėl prašysime teismo, be abejo, naujos ekspertizės. Aš paskaičiuoti negaliu, aš klaidas nustačiau kaip advokatas, teisininkas. Aš neturiu finansinio išsilavinimo ir paėmęs tą išvadą finansininkas, jis surastų dar daugiau klaidų – aš tuo neabejoju“, – Apeliaciniame teisme trečiadienį  žurnalistams sakė advokatas A. Miškinis.

Jis mano, kad sukčiavimo epizode skaičiai turi didelę reikšmę, keistųsi kaltinimas.

„Mes kalbame dėl specialisto išvados – ji yra klaidinga, specialistė tai pati pripažino. Ačiū Dievui, tai įvyko Apeliaciniame teisme. Yra ir techninių klaidų, bet ir yra esminių klaidų – skaičiavimo, dvigubinimo. Pajamų dvigubinimas negali būti techninė klaida“, – kalbėjo A. Miškinis. Jis nemano, kad klaidos atsirado netyčia, nes buvo tirta gausybė dokumentų.

Jau antrą posėdį vadinamosios juodosios buhalterijos byloje teismas apklausia baudžiamojoje byloje ūkinės-finansinės veiklos išvadas teikusią Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje anksčiau dirbusią specialistę Nijolę Galvanauskienę. Į kai kuriuos proceso dalyvių klausimus apie skaičiavimus ji negalėjo atsakyti ankstesniame posėdyje, todėl buvo sutarta, kad advokatai savo klausimus pateiks raštu, ji į juos atsakys kovo 26-osios posėdyje.

Tuo metu valstybės kaltintojas Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas mano, kad klaidos specialisto išvadoje yra ne esminės.

„Man atrodo, kad šiandien specialistė labai išsamiai, nuosekliai atsakė į visus į advokatų iškeltus klausimus. Tai reiškia, kad kažkos papildomas tyrimas nėra reikalingas. Ji ir sakė, kad natūralu tikrinant tūkstančius įrašų, operacijų, kurių buvo šimtai, kad tų klaidų gali pasitaikyti. Ką advokatai iškėlė, kokias abejones, specialistė netgi daugeliu atveju sutiko, kad tokios klaidos buvo padarytos“, – žurnalistams sakė S. Verseckas.

Jis pažymėjo, kad nustatytos klaidos nekeičia nei kaltinimų, nei išieškomų sumų. Pernai liepą Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad V.Uspaskichui teks atlyginti milijoninę žalą – teismas patenkino Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos ieškinius ir nusprendė išieškoti solidariai iš V Uspaskicho ir Seimo narės „darbietės“ Vitalijos Vonžutaitės priteisti per 3 mln. litų. Šie pinigai – Darbo partijos 2004 – 2006 metais nesumokėti mokesčiai ir įmokos valstybei.

„Šiek tiek koreguotųsi ikiteisminio tyrimo metu nustatytos neapskaitytų pajamų ir išlaidų sumos, tiksliai nepamenu, bet, atrodo, nuo 25 iki 24 milijonų – jos šiek tiek sumažėtų. Akivaizdu, kad nei kvalifikacijos, nes bylos esmės, nei nusikalstamo mechanizmo nepaneigia. Tai yra tik korekcijos, atsirandančios darant skaičiavimus. Nemanau, kad naujas tyrimas reikalingas, nes į klausimus, kuruos kėlė gynyba, yra atsakyta. Nematau ginčo“, – sakė S. Verseckas.

Advokatai bandė specialistės apklausą nukelti balandžio 4 dienai, nes jie esą nespėjo pasiruošti.

„Nereikia savaitei atidėti bylos, kol kas nėra argumentų atidėti bylą“, – sakė teisėja Violeta Ražinskaitė.

„Ar jūs tikra, kad šituose sąrašuose visos sumos priklausė Darbo partijai?,“ – pakilęs iš savo vietos klausė Darbo partijos steigėjas ir kaltinamasis byloje Viktoras Uspaskichas.

V. Uspaskichą pernai liepą Vilniaus apygardos teismas yra pripažinęs kaltu dėl sukčiavimo ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo bei skyręs jam ketverių metų laisvės atėmimo bausmę.

Pagal nuosprendį, parlamentarė Vitalija Vonžutaitė, teismo įvardyta V. Uspaskicho dešiniąja ranka, už grotų turėtų praleisti trejus metus.

Buvusiai partijos finansininkei Marinai Liutkevičienei Vilniaus apygardos teismas skyrė vienus metus nelaisvės, o parlamentarui Vytautui Gapšiui – 35 tūkst. litų baudą.

Vilniaus apygardos teismas nutraukė bylą partijos atžvilgiu, paskelbęs, kad ji kaip juridinis asmuo baigėsi įvykdžius reorganizaciją.

Prokurorai, Darbo partijos atstovai, nuteistieji ir jų advokatai apskundė Vilniaus apygardos teismo nuosprendį Lietuvos apeliaciniam teismui. Po šio teismo verdikto nuosprendžiai įsiteisėja.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.