Lietuvoje

2014.03.26 12:37

L. Graužinienė: referendumas dėl žemės Seime sąmoningai nebuvo stabdomas

BNS2014.03.26 12:37

Referendumo dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams iniciatyva Seime sąmoningai nebuvo žlugdoma, o jo surengimas atskirai birželio mėnesį balsuojantiesiems padės geriau įsigilinti į klausimo esmę, atsiribojant nuo rinkimų aistrų, sako Seimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė.

Referendumo dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams iniciatyva Seime sąmoningai nebuvo žlugdoma, o jo surengimas atskirai birželio mėnesį balsuojantiesiems padės geriau įsigilinti į klausimo esmę, atsiribojant nuo rinkimų aistrų, sako Seimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė.

„Klausimas yra labai sudėtingas, spaudimas daromas didžiulis, niekas nenori padaryti klaidų ir aš nevertinu, kad tai yra žlugdymas referendumo. Vis  dėlto, tai yra 300 tūkst. parašų ir jei birželio mėnesį visi žmonės ateis ir išreikš savo nuomonę, aš tikiu, kad referendumas įvyks. Ir, kaip ir organizatoriai sakė, bus  daroma viskas, kad jis įvyktų“, – interviu Žinių radijui trečiadienį sakė Seimo pirmininkė.

Seimui antradienį nebalsavus dėl referendumo datos, žlugo galimybė jį surengti gegužės 25 dieną kartu su Europarlamento rinkimais ir galimu prezidento rinkimų antruoju turu, nes pagal įstatymą jis gali įvykti ne anksčiau kaip po dviejų mėnesių, kai paskelbiama referendumo data.

Seimui pateiktame svarstyti nutarimo projekte siūloma, kad referendumas vyktų birželio 29–ąją.

Anot L.Graužinienės, surengus referendumą atskirai nuo rinkimų, bus sudaryta galimybė geriau įsigilinti į keliamus klausimus, išvengiant rinkiminių aistrų. Seimo vadovė užsiminė, jog kai kurie referendumo iniciatoriai, kaip kad Tautininkų sąjungos vadovas Julius Panka, galėjo siekti bendros referendumo datos su rinkimais ir dėl asmeninių politinių ambicijų, nes patys ketina kandidatuoti į Europos parlamentą.

„Aš vertinčiau dar ir aktyvų J. Pankos dalyvavimą, keik aš girdėjau, jis dalyvaus EP rinkimuose, galbūt tai yra susietina. Kaip tik birželio mėnesį bus aiškūs tik referendumo klausimai ir bus atsieti nuo rinkimų. Nes paprastai, kai vyksta rinkimai ir referendumai – tą parodė referendumas dėl atominės energetikos (kartu su Seimo rinkimais – red.) – ne visada žmonės supranta tų gilesnių dalykų, ta diskusija daugiau būtina rinkiminė, o ne konkrečiais referendumo klausimais“, – kalbėjo L. Graužinienė.

Stodama į Europos Sąjunga Lietuva įsipareigojo nedrausti žemės pardavimo bendrijai priklausančių kitų valstybių piliečiams ir po pereinamojo laikotarpio nuo šių metų gegužės draudimas nustos galios.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.