Lietuvoje

2012.08.24 12:39

Buvęs Vilniaus policijos vadas E. Kaliačius įkliuvo su kontrabanda

Dainius Sinkevičius, DELFI.lt2012.08.24 12:39

Skandalingai pagarsėjęs buvęs Vilniaus policijos viršininkas Erikas Kaliačius vėl turi nemalonumų su teisėsauga – muitininkai buvusį aukštą pareigūną apkaltino kontrabandinių cigarečių gabenimu iš Baltarusijos į Lietuvą.

Skandalingai pagarsėjęs buvęs Vilniaus policijos viršininkas Erikas Kaliačius vėl turi nemalonumų su teisėsauga – muitininkai buvusį aukštą pareigūną apkaltino kontrabandinių cigarečių gabenimu iš Baltarusijos į Lietuvą.

 Maža to, 57 metų E. Kaliačius kontrabandines cigaretes slėpė visureigyje, kuris priklauso SEB banko lizingui.

Buvusio policijos viršininko automobilyje „VW Touareg“ Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai aptiko penkių rūšių cigarečių – iš viso net 447 pakelius. Juos E. Kaliačius įvežė į Lietuvą iš Baltarusijos dar liepos 17-ąją apie 11.40 val.

Kontrabandiniai rūkalai buvo rasti paslėpti E. Kaliačiaus vairuojamo automobilio salone bei bagažinėje po atsarginiu ratu.

Dėl padaryto pažeidimo Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai E. Kaliačiui surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą ir jam iškeltą bylą perdavė nagrinėti Vilniaus rajono apylinkės teismui.

E. Kaliačiaus bylą penktadienį atvertęs teisėjas Tadeušas Volkovskis buvo priverstas ją atidėti – apie posėdį nebuvo informuota lizingo bendrovė, kuriai priklauso visureigis. Jį buvęs policijos viršininkas įsigijo išperkamosios nuomos būdu.

Administracinio teisės pažeidimo bylą atidėjęs teisėjas proceso dalyvius informavo, kad lizingo bendrovė turi žinoti apie teismo posėdį – kontrabanda gabentos cigaretės buvo paslėptos automobilyje, o įstatymas už tokį pažeidimą numato ne tik baudą, bet ir transporto priemonės, kaip pažeidimo įrankio, konfiskavimą.

E. Kaliačius teismo posėdyje nedalyvavo, tačiau bus kviečiamas į spalio pradžioje planuojamą surengti procesą.

Dabar jau buvęs Vilniaus policijos vadas išgarsėjo prieš šešerius metus, kai į jo sodybą Vilniaus rajone, Svironių viensėdyje, buvo vežami į areštinę uždaryti asmenys – ten jie kasė duobes, barstė juodžemį, valė vandens telkinį, genėjo medžių šakas, kirto krūmus, rovė medžių šaknis, pjovė malkas, klojo plyteles ir atliko kitus darbus.

Teismo nuosprendyje rašoma, kad policijos šefas areštuotuosius darbams į savo privačias valdas vežėsi siekdamas turtinės naudos – nenorėdamas samdyti darbininkų, mokėti už transportą, pirkti kurą. Tokiais savo veiksmais E. Kaliačius pažeidė įvairius įstatymus, tarp jų – Viešųjų ir privačių interesų valstybės tarnyboje derinimo įstatymą, sumenkino policijos autoritetą.

Teismo posėdžiuose liudytojais apklausti 18 buvusių areštantų paliudijo, kad dirbo E. Kaliačiaus sodyboje. Didesnė jų dalis patvirtino, kad privačioje komisaro valdoje dirbo ne vieną dieną. Už darbą jie negavo jokio atlygio.

Tyrimo duomenimis, Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato, kuriam vadovavo E. Kaliačius, areštinėje buvo speciali, oficialiai neįforminta kamera Nr. 7, kurioje buvo laikomi E. Kaliačiui dirbę areštuotieji.

www.DELFI.lt
 
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.