Lietuvoje

2014.03.26 12:28

Trečiadienis – turininga diena Darbo partijai

BNS2014.03.26 12:28

Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį ketina grįžti prie Darbo partijos bylos nagrinėjimo apeliacine tvarka.

Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį ketina grįžti prie Darbo partijos bylos nagrinėjimo apeliacine tvarka, o Seime į pirmąjį posėdį renkasi Viktoro Uspaskicho neliečiamybės komisija.

Trečiadienį į pirmąjį posėdį renkasi Seimo laikinoji komisija, nagrinėsianti generalinio prokuroro prašymą leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Darbo partijos įkūrėją V. Uspaskichą.

Per pirmąjį posėdį ketinama patvirtinti komisijos darbo reglamentą, nustatyti darbo tvarką, sutarti dėl asmenų, kurie bus kviečiami į kitą posėdį.

Savo siūlymą Seimui, ar tenkinti generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą leisti patraukti V. Uspaskichą baudžiamojon atsakomybėn, komisija turės pateikti iki balandžio 4 dienos. Prokurorai nori Darbo partijos įkūrėjui pateikti įtarimus dėl teismo įžeidimo. Jis teisėjus, nagrinėjusius Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ bylą, yra viešai išvadinęs nusikaltėliais.

Generalinio prokuroro dėl „darbiečio“ imuniteto Seime guli nuo praėjusių metų spalio pradžios. Spalio 3 dieną prokuroras atsiuntė savo kreipimąsi, bet parlamento vadovė Darbo partijos pirmininkė Loreta Graužinienė tik lapkričio 19 dieną įtraukė šį klausimą į darbotvarkę.

Tuomet Seimas nepritarė siūlymui sudaryti laikinąją tyrimo komisiją, jos sudarymui pasipriešino „darbiečiai“ ir opozicija, kuriai neįtiko „tvarkiečio“ Petro Gražulio kandidatūra į komisijos pirmininko postą. Po ilgų atidėliojimų sudaryta nauja komisija, pirmininku paskirtas P. Gražulis.

Pagal Konstituciją, Seimo narys be Seimo leidimo negali būti patraukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė.

Grįžta prie garsiosios bylos apeliacijos

Ankstesniame teismo posėdyje vadinamosios juodosios buhalterijos byloje teismas apklausė du liudytojus ir ūkinės-finansinės veiklos išvadą pateikusią Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje anksčiau dirbusią specialistę Nijolę Galvanauskienę. Ji jau buvo apklausta Vilniaus apygardos teisme, tačiau N. Galvanauskienei teks liudyti ir kituose teismo posėdžiuose – į kai kuriuos proceso dalyvių klausimus apie skaičiavimus ji negalėjo atsakyti, prašė skirti laiko paruošti atsakymus. Buvo sutarta, kad advokatai savo klausimus pateiks raštu, ji atsakys kovo 26 dieną vyksiančiame posėdyje.

V. Uspaskichą pernai liepą Vilniaus apygardos teismas yra pripažinęs kaltu dėl sukčiavimo ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo bei skyręs jam ketverių metų laisvės atėmimo bausmę.

Pagal nuosprendį, parlamentarė Vitalija Vonžutaitė, teismo įvardyta V. Uspaskicho dešiniąja ranka, už grotų turėtų praleisti trejus metus.

Buvusiai partijos finansininkei Marinai Liutkevičienei Vilniaus apygardos teismas skyrė vienus metus nelaisvės, o parlamentarui Vytautui Gapšiui – 35 tūkst. litų baudą.

Vilniaus apygardos teismas nutraukė bylą partijos atžvilgiu, paskelbęs, kad ji kaip juridinis asmuo baigėsi įvykdžius reorganizaciją.

Prokurorai, Darbo partijos atstovai, nuteistieji ir jų advokatai apskundė Vilniaus apygardos teismo nuosprendį Lietuvos apeliaciniam teismui. Po šio teismo verdikto nuosprendžiai įsiteisėja.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.