Naujienų srautas

Lietuvoje2014.03.24 22:55

Buvusį teisėją R. Skirtuną teismas pripažino kaltu ir skyrė 130 tūkst. litų baudą

BNS 2014.03.24 22:55

Pirmadienį Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį kyšininkavimu kaltinto buvusio Vilniaus teisėjo Ryšardo Skirtuno byloje. Jis pripažintas kaltu ir nubaustas 130 tūkst. litų bauda.

Pirmadienį Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį kyšininkavimu kaltinto buvusio Vilniaus teisėjo Ryšardo Skirtuno byloje. Jis pripažintas kaltu ir nubaustas 130 tūkst. litų bauda.

Prokuroras, sakydamas baigamąją kalbą, siūlė buvusiam teisėjui skirti trejų metų laisvės atėmimo bausmę, tačiau atsižvelgdama į teismų praktiką, teisėjų kolegija nusprendė, kad skyrus tokią bausmę būtų pernelyg sureikšmintos nuteistojo kaip teisėjo pareigos.

R. Skirtunas po posėdžio teigė nežinąs, ar nuosprendį skųs.

Šioje byloje taip pat teisiamas Laimonas Jurgelevičius, kuris siekė išteisinamojo nuosprendžio. Jo advokatas Vitoldas Petravičius, kaip nustatyta per ikiteisminį tyrimą, iš savo kliento reikalavo duoti ir vėliau per du kartus, kaip manoma, savo naudai priėmė 13 tūkst. litų kyšį.

Už tai advokatas pažadėjo paveikti pažįstamą tuometinį Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėją R. Skirtuną, kad šis, nagrinėdamas L.Jurgelevičiaus baudžiamąją bylą apeliacine tvarka, priimtų nuteistajam palankius sprendimus.

Kaip teigė prokuratūra, advokatas pažadėjo duoti ir per du kartus perdavė teisėjui 32 tūkst. litų kyšį. Pinigai buvo skirti, kad teisėjas, pasinaudodamas savo pažintimi su tuometiniu Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininku, paveiktų jį, jog būtent R.Skirtunas būtų paskirtas į trijų teisėjų kolegiją, apeliacine tvarka nagrinėsiančią L.Jurgelevičiaus baudžiamąją bylą.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai V. Petravičių sulaikė 2012 metų balandį. Per kratą teisėjo kabinete buvo rasti V. Petravičiaus perduoti pinigai.

L. Jurgelevičiui paskirta su šiuo metu atliekama bausme subendrinta 4 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi