Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Medikai į BPC turėtų būti integruoti šiemet

BNS 2015.09.08 13:45

Į Bendrąjį pagalbos centrą (BPC) greitosios medicinos pagalbos tarnybos telefonai bus integruoti šiemet, teigia vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas. Pasak jo, parengtas priemonių planas numato, kad Europos Sąjungai nereikės grąžinti 24 mln. litų paramos.

Į Bendrąjį pagalbos centrą (BPC) greitosios medicinos pagalbos tarnybos telefonai bus integruoti šiemet, teigia vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas. Pasak jo, parengtas priemonių planas numato, kad Europos Sąjungai nereikės grąžinti 24 mln. litų paramos.

„Bendru vidaus reikalų ir sveikatos apsaugos ministro sprendimu šių metų vasario 20 dieną patvirtintas priemonių planas, kad turi būti integruoti visi greitosios medicinos pagalbos numeriai“, – pirmadienį po Vyriausybės posėdžio sakė D. A. Barakauskas.

„Priemonių plane, aš manau, kad praktiškai pasirengta viskam, didelių pinigų tam nereikės, Bendrasis pagalbos centras pasirengęs integruoti nepriklausomai nuo to, kokia yra sistema naudojama greitojoje medicinos pagalboje, bus komunikuojama per pagalbos centrą. Šiais metais“, – tikino ministras.

Pasak jo, parengtas priemonių planas leis pratęsti lėšų įsisavinimą.

„Šitas planas, kuris parengtas 2014-2016 metams, yra suderinta, kad jis yra priemonė pratęsti europinių pinigų įsisavinimą, kad būtų įvykdytos visos priemonės. Iš viso per dešimt metų buvo skirta 24 mln. litų, kad tų lėšų nereikėtų grąžinti, kaip tik yra šis priemonių planas. Tas planas kaip tik yra ta priemonė negrąžinti tų 24 mln. litų Europos Sąjungai“, – teigė D. A. Barakauskas.

Anot jo, taip pat šiemet pradėta taikyti galimybė į BPC kreiptis trumposiomis žinutėmis.

„Šiais metais pradėta dar viena funkcija, kuri nebuvo plane įrašyta – kurčnebyliai, žmonės su negalia, galėtų bendrąjį pagalbos centrą 112 telefoną pasiekti mobiliosiomis žinutėmis ir yra sutvarkyta sistema, kuri atsakinės. Tačiau yra ir problemų, mane asmeniškai labai gąsdina, kadangi yra labai daug melagingų iškvietimų“, – pasakojo ministras.

Pirmadienį Vyriausybei pristatyta bendrojo pagalbos telefono numerio 112 paslaugų infrastruktūros plėtros ataskaita. Vidaus reikalų ministerijos (VRM) parengtoje pažymoje nurodoma, kad nuo 2008 metų, kai Vyriausybė patvirtino beveik 100 mln. litų vertės pagalbos telefono diegimo plėtrą, programos tikslas nebuvo visiškai pasiektas, nes nebuvo integruoti greitosios medicinos pagalbos telefonų 03, 103 ir 033 administravimo bei jos pajėgų valdymo funkcija. Tik pusė savivaldybių priešgaisrinių tarnybų buvo aprūpintos judriojo skaitmeninio radijo ryšio terminalais. Be to, patalpomis aprūpinti 3 iš 4 Bendrojo pagalbos centro (BPC) regioniniai padaliniai.

Pagal mokymo programą parengta tik 56,25 proc. BCP darbuotojų, nors buvo numatyta parengti visus. Taip pat nebuvo įdiegta avarinių skambučių priėmimo funkcija, nurodoma VRM pažymoje.

Pernai lapkritį Vyriausybė patvirtino 2014-2016 metų bendrojo pagalbos telefono numerio 112 paslaugų infrastruktūros planą, pagal kurį numatoma į BPC integruoti greitosios medicinos pagalbos tarnybų atliekamas atsakymo į pagalbos skambučius funkcijas, taip pat BPC numatoma perduoti greitosios medicinos pagalbos pajėgų operatyvų valdymą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.