Lietuvoje

2014.03.24 15:29

A. Matoniui neleidžiama trauktis iš pareigų, kol nebus atliktas patikrinimas

ELTA2014.03.24 15:29

Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkui Algirdui Matoniui, kuris buvo sustabdytas galimai neblaivus prie vairo, neleidžiama savo noru trauktis iš pareigų, kol nebus atliktas tarnybinis patikrinimas.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkui Algirdui Matoniui, kuris buvo sustabdytas galimai neblaivus prie vairo, neleidžiama savo noru trauktis iš pareigų, kol nebus atliktas tarnybinis patikrinimas.

„Jis kaip ir norėtų tokią valią (trauktis iš pareigų – ELTA) išreikšti, bet tvarka yra truputį kitokia. Prašymas netenkinamas, kol neatliktas tarnybinis patikrinimas“, – pirmadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis.

Pasak policijos generalinio komisaro, tarnybinis patikrinimas turėtų būti atliktas „pakankamai greitai“. Jis turėtų atsakyti į klausimą, ar A. Matonis savo veiksmais diskreditavo pareigūno vardą.

„Jeigu tarnybinio patikrinimo metu bus nustatyta, kad jis savo veiksmais diskreditavo pareigūno vardą, tai kaip ne kartą buvo pasakyta, deja, nepriklausomai nuo nuopelnų, laipsnių, indėlio, visiems esame vienodi, tokiu atveju – atleidimas iš tarnybos už pareigūno vardo diskreditavimą“, – sakė S. Skvernelis.

Ministras: manau, kad A. Matonis bus atleistas iš tarnybos

Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas neigiamai vertina A. Matonio, kuris buvo sustabdytas galimai neblaivus už vairo, elgesį ir mano, kad aukšto rango policijos pareigūnas privalės pasitraukti iš tarnybos.
„Vertinu blogai – Lietuvos respublikoje įstatymai galioja visiems“, – pirmadienį žiniasklaidai sakė vidaus reikalų ministras.

D. A. Barakauskas pabrėžė, kad A. Matonio atžvilgiu pradėtas tarnybinis patikrinimas, atskleisiantis įvykio aplinkybes, jo girtumo laipsnį ir kitas detales. Tačiau ministras jau dabar prognozuoja, kad A. Matonis bus atleistas iš pareigų.

„Šiuo metu vyksta tarnybinis patikrinimas, kuris atsakys į visus klausimus. Aš manau, kad jo laukia atleidimas iš tarnybos. (...) Kadangi komisaras vairavo neblaivus, jam bus pritaikyti tie patys įstatyminiai reikalavimai, kaip bet kuriam Lietuvos piliečiui, taip pat kaip pareigūnui, kuris užėmė tokias aukštas pareigas“, – kalbėjo D. A. Barakauskas.

Pagal galiojančius įstatymus tarnybinis patikrinimas užtrunka mėnesį, tačiau vidaus reikalų ministras tikisi, kad šiuo atveju tyrimas bus užbaigtas iki savaitės pabaigos.

Policija šeštadienio vakarą sustabdė, kaip įtariama, neblaivaus Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko vairuojamą automobilį.

Tarnybinis automobilis „Škoda Superb“ sustabdytas 21.15 val. Vilniuje, Vilkpėdės-Tūkstantmečio gatvių sankryžoje. Jį vairavo ne tarnybos metu neuniformuotas, įtariama, neblaivus Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas A. Matonis (gimęs 1960 m.). Jis, pasak Policijos departamento pranešimo, atsisakė pasitikrinti blaivumą, tyrimui paimtas kraujo mėginys.

Populiariausi