Lietuvoje

2014.03.22 09:42

Nemėgstamiausių olimpe – V. Tomaševskis

DELFI.lt, BNS 2014.03.22 09:42

Premjerą Algirdą Butkevičių palankiai vertina daugiau žmonių nei prieš mėnesį, bet manančių, kad šis politikas geriausiai atstovauja jų interesams, sumažėjo.

Premjerą Algirdą Butkevičių palankiai vertina daugiau žmonių nei prieš mėnesį, bet manančių, kad šis politikas geriausiai atstovauja jų interesams, sumažėjo.

Tai atskleidė visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ apklausa, surengta kovo 13–17 d, šeštadienį skelbia dienraštis „Lietuvos rytas“.

Daugelis šalies gyventojų ir toliau mano, kad jų interesams geriausiai atstovauja prezidentė Dalia Grybauskaitė. Kovą 19,8 proc. apklaustųjų teigė, kad geriausiai jų interesams atstovauja prezidentė, tuo metu vasarį tokių buvo 20,3 proc. Antroje vietoje – premjeras Algirdas Butkevičius, surinkęs 10,7 proc. balsų. Po jo seka Rolandas Paksas (6,4 proc.), Eligijus Masiulis (2,6 proc.), Vytenis Andriukaitis (2,1 proc.) bei Vytautas Landsbergis (2 proc.).

Kaip rodo dienraščio skelbiami apklausos duomenys, šiek tiek pasikeitė nemėgstamiausių šalies politikų trejetas. Didžiausią neigiamą balansą šiuo metu turi Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis, Seimo opozicijos ir konservatorių lyderis Andrius Kubilius bei Darbo partijos ir Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

Smuktelėjo „juodosios buhalterijos“ byloje nuteisto „darbiečio“ Viktoro Uspaskicho reitingas – kaip politiką, geriausiai atstovaujantį jų interesams, nurodė 1,8 proc. apklaustųjų, vasarį tokių buvo 2,1 proc.

Per artėjančius prezidento rinkimus daugiausiai rinkėjų balsų turėtų surinkti D. Grybauskaitė – už ją gegužės viduryje nusiteikę balsuoti 40,9 proc. apklaustųjų. Skaičiuojant tik pareiškusiųjų nuomonę, tai yra tikėtinai dalyvausiančiųjų rinkimuose balsus, D.Grybauskaitė surinktų 50,6 proc. balsų

Po D. Grybauskaitės seka socialdemokratų kandidatas europarlamentaras Zigmantas Balčytis (per rinkimus jis gautų 13,2 proc. balsų) ir Darbo partijos atstovas Artūras Paulauskas (11,9).

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.