Lietuvoje

2014.03.21 16:23

VSD kreipėsi į L. Graužinienę

DELFI.lt 2014.03.21 16:23

VSD kreipėsi į Seimo pirmininkę ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą, prašydamas įvertinti Seimo nario Valdo Vasiliausko viešus pasisakymus.

VSD kreipėsi į Seimo pirmininkę ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą, prašydamas įvertinti Seimo nario Valdo Vasiliausko viešus pasisakymus.

Pranešime spaudai Valstybės saugumo departamentas atkreipia dėmesį, kad per „Lietuvos ryto“ televiziją 2014 m. kovo 19 dieną transliuotoje laidoje „Sąmokslo teorija“ Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Valdas Vasiliauskas, komentuodamas visuomenei pristatytą VSD grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą, tvirtino, kad (kalba netaisyta):

„Mūsų pirmininkavimo Europos Tarybai, visi mes laukėme pasiruošę – politikai, Valstybės vadovai, – kad štai, Ukraina irgi pasirašys partnerystės sutartį. Tiek turim draugų Ukrainoj, tiek važinėjam… Ir staiga tokia staigmena mums, Europos Sąjungai, Prezidentei, kad Janukovyčius vedžiojo už nosies ir nepasirašė. Kur buvo mūsų žvalgyba? Kodėl neįspėjo mūsų vadovų?“.

Ir kad: „Tik dviem žinyboms per Kubiliaus diržų veržimo laikotarpį nebuvo sumažintas biudžetas. Tai – Valstybės saugumo departamentui ir visuomeniniam transliuotojui LRT.“

Anot VSD, tokie V.Vasiliausko tvirtinimai prasilenkia su tikrove ir reikalauja atitinkamo įvertinimo.

Būdamas NSGK nariu, V.Vasiliauskas turėjo žinoti apie VSD teiktą informaciją Valstybės vadovams ir daugiau nei ketvirtadaliu mažintą VSD biudžetą krizės metais.

Kaip teigiama pranešime, VSD kreipėsi į Seimo pirmininkę Loretą Graužinienę ir į parlamentinę priežiūrą vykdančią instituciją – Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą, prašydamas įvertinti tokius NSGK nario V.Vasiliausko viešus pasisakymus.