Lietuvoje

2014.03.20 15:49

Lietuva su Lenkija imsis naujų projektų oro gynybos srityje

ELTA2014.03.20 15:49

Balstogėje ketvirtadienį susitikę krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lenkijos gynybos ministras Tomaszas Siemoniakas ypatingą dėmesį skyrė situacijai Ukrainoje ir jos įtakai viso regiono saugumui.

Balstogėje ketvirtadienį susitikę krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lenkijos gynybos ministras Tomaszas Siemoniakas ypatingą dėmesį skyrė situacijai Ukrainoje ir jos įtakai viso regiono saugumui.

Ministrai taip pat kalbėjo apie priemones, kurių Lietuva ir Lenkija gali imtis tiek dvišaliame, tiek įvairiuose daugiašaliuose formatuose šalių saugumui stiprinti.

„Mes, kaip ir jūs, griežtai smerkiame Rusijos invaziją į Ukrainos teritorijos dalis ir jų okupaciją bei reikalaujame nedelsiant nutraukti agresiją. Privalome ir toliau skatinti tarptautinę bendriją ir jos institucijas vieningai remti Ukrainos suverenumą, nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą. Kartu tiek dvišaliais, tiek daugiašaliais pagrindais turime tęsti bendrus projektus su Ukraina ir stiprinti bendradarbiavimą“, – susitikime kalbėjo J. Olekas.

Lenkijos gynybos ministras pabrėžė, jog šiandien itin svarbu, kad Europa ir NATO padarytų išvadas ir atsisakytų ankstesnių pasakymų, kad Europai nėra grėsmės.

Lietuvos ir Lenkijos gynybos ministrai sutarė toliau plėtoti trišalės brigados su Ukraina projektą LITPOLUKRBRIG.

Ministrai sutarė tęsti ir gilinti dvišalį Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą, tęsti esamus ir pradėti naujus projektus bei įsigijimus, ypač oro gynybos srityje.

Ministrai taip pat aptarė šalių bendradarbiavimą regionui svarbiais saugumo ir gynybos klausimais NATO bei Europos Sąjungos formatuose.

„Rugsėjį vyksiančiame NATO viršūnių susitikime, be jokios abejonės, Aljanso saugumo klausimas taps dominuojančiu. Manau, turime užtikrinti, kad kartu su sąjungininkais būtume pasirengę visiems įmanomiems nenumatytiems atvejams mūsų regione. Tuo tikslu turime turėti ilgalaikį rimtų pratybų mūsų regione planą. Praėjusiais metais vykusios pratybos „Tvirtas džiazas“ buvo tik pirmas svarbus žingsnis šia linkme“, – sakė Lietuvos krašto apsaugos ministras.

J. Olekas padėkojo Lenkijai už tęstinį dalyvavimą Lietuvai ir kitoms dviem Baltijos valstybėms itin svarbioje NATO oro policijos misijoje. Lenkija budėjimą NATO oro policijos misijoje nuo gegužės perima iš JAV, neseniai misiją sustiprinusios šešiais papildomais naikintuvais.

Pastiprinti oro policijos misiją Baltijos šalyse Lenkijos budėjimo metu pareiškė ir Jungtinė Karalystė.

Ministrai taip pat aptarė sėkmingą dvišalį specialiųjų operacijų pajėgų bendradarbiavimą bei naująsias saugumo grėsmes – energetinio ir kibernetinio saugumo stiprinimo galimybes.

J. Olekas pakvietė Lenkijos atstovus prisijungti prie Lietuvoje veikiančio NATO energetinio saugumo centro.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.