Lietuvoje

2014.03.20 14:58

Ministras: iš partijos narių bus galima išsibraukti elektroniniu būdu

BNS 2014.03.20 14:58

Teisingumo ministras socialdemokratas Juozas Bernatonis žada, kad elektroniniu būdu bus galima ne tik pasitikrinti narystę partijoje, bet ir išsibraukti iš sąrašų.

Teisingumo ministras socialdemokratas Juozas Bernatonis žada, kad elektroniniu būdu bus galima ne tik pasitikrinti narystę partijoje, bet ir išsibraukti iš sąrašų.

Pasak J. Bernatonio, taip bus kovojama su atvejais, kai partijos, gavusios žmogaus prašymą išeiti iš partijos, jo iš sąrašų neišbraukia, ar išvis žmogus į ją būna įrašytas be jo sutikimo.

Seime ketvirtadienį per Vyriausybės valandą ministras J. Bernatonis tvirtino, jog tokių atvejų pasitaiko su mažesnėmis partijomis, kurios balansuoja ties reikalaujamu tūkstančio narių riba.

„Iš tiesų mes gauname piliečių nusiskundimų – kai partijos pateikė sąrašus, tam tikri partijų nariai buvo ir kitų partijų sąrašuose. Čia didžiausia problema yra su nedidelėm partijom, kurios turi ribinį skaičių narių. Kartais net, jeigu tikėtume teiginiais žmonių, kurie kreipiasi, jie ten pateko atsitiktinai, niekas nenorėjo būti tose partijose, todėl dabar parengėme programinę įrangą, ją šį pavasarį įdiegsime, ir žmonės, prisijungę prie Teisingumo ministerijos tinklalapio, galės ne tik pasitikrinti savo narystę partijoje, bet ir norėdami ją nutraukti galės tai padaryti elektroniniu būdu“, – sakė J. Bernatonis.

„Mums visų pirma svarbios žmogaus teisės ir tokiu būdu mes revizuosime šį nesklandumą, nes partijas įtikinti, kad jos vykdytų tuos veiksmus ir išbrauktų piliečius, kurie nenori būti jų partijoje, kol kas nepavyksta. Bet tai neskaitlingos partijos, kurioms labai svarbus skaičius“, – sakė ministras.

Pagal partijų pateiktus duomenis, joms priklauso 112 tūkst. 218 narių. Partijos kasmet iki kovo 1 dienos turi Teisingumo ministerijai pateikti duomenis. Partija privalo turėti ne mažiau kaip tūkstantį narių.

Partijų pateiktais duomenimis, šiuo metu daugiausiai narių turi Darbo partija – 24 tūkst. 214. Socialdemokratų partija deklaravo turinti 21 tūkst. 186 narius, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 13 tūkst. 898 narių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.