Lietuvoje

2014.03.20 22:44

Prisiekė Konstitucinio Teismo teisėjai

LRT.lt2014.03.20 22:44

Seimo plenariniame posėdyje prisiekė Konstitucinio Teismo teisėjai Vytautas Greičius, Danutė Jočienė ir Elvyra Baltutytė. Priesaikas priėmė Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė.

Seimo plenariniame posėdyje prisiekė Konstitucinio Teismo teisėjai Vytautas Greičius, Danutė Jočienė ir Elvyra Baltutytė. Priesaikas priėmė Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė.

Prisiekę Konstitucinio Teismo teisėjai pasirašė vardinius priesaikos lapus, kurie bus saugomi Seimo kanceliarijoje.

Lietuvos Konstitucija nustato, kad Konstitucinio Teismo teisėjai, prieš pradėdami eiti savo pareigas, privalo prisiekti būti ištikimi Lietuvos Respublikai ir Konstitucijai.

Seimas, atsižvelgdamas į Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės, Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininko Gintaro Kryževičiaus teikimus, V. Greičių, D. Jočienę ir E. Baltutytę Konstitucinio Teismo teisėjais devyneriems metams paskyrė kovo 13 d. Jie pakeis 2005 metais paskirtus teisėjus: pirmininką Romualdą Kęstutį Urbaitį, teisėją Tomą Birmontienę ir Ramutę Ruškytę.

Konstitucinį Teismą sudaro 9 teisėjai, skiriami devyneriems metams ir tik vienai kadencijai. Teismas kas treji metai atnaujinamas vienu trečdaliu. Konstitucijoje nustatyta, kad Konstitucinio Teismo teisėjais gali būti skiriami nepriekaištingos reputacijos Lietuvos Respublikos piliečiai, turintys aukštąjį teisinį išsilavinimą ir ne mažesnį kaip 10 metų teisinio ar mokslinio pedagoginio darbo pagal teisininko specialybę stažą.

Konstitucinis Teismas nagrinėja ir priima sprendimą, ar neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai Lietuvos Respublikos įstatymai ir kiti Seimo priimti aktai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.